Wpis z mikrobloga

Z Waszego doświadczenia lub doświadczenia kogoś kogo znacie osobiście i ufacie tej osobie, które gatunki ryb łowiliście w listopadzie w i grudniu w poprzednich latach?
Pytam tak, bo wiadomo, że w necie są artykuły, że dany gatunek nie żeruje od x temperatury wody i tak dalej, gdzie pod koniec października liny z noteci miałem, a w listopadzie miliard karasi 10 cm bierze całą dobę na jednym jeziorze (bo tam poza karasiami 10cm nic nie pływa, może 0.001% to karasie 15cm), dlatego wychodzi na to, że karaś żeruje w listopadzie identycznie jak latem, lin na pewno do końca października, ale sprawdzę niedługo czy w listopadzie też da się na niego trafić. Leszczyki na pewno w listopadzie biorą, przynajmniej na razie, płotki i wzdręgi też.
#wedkarstwo
  • 10
@pan_fenestron: u mnie to w ogóle drapieżnik nie bierze póki co, nawet okonka nie idzie złapać i to nie tylko ja mam ten problem, a inni spinningości łowiący tam gdzie ja, a mają dużo większe doświadczenie ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Przynajmniej odkryłem, że kilka wód pzw, na które jeżdżę charakteryzują się tym, że noteć wypada najlepiej, na drugim miejscu są dwa jeziorka połączone ze sobą,
@Hamza: dla mnie zawsze 1 listopada byl znakiem, zeby schowac feedery i wziac spinning. ten rok jest wyjatkowo cieply wiec jeszcze chwilka i rusza sie garbusy :)

jezeli chcesz lowic bialoryb to szukaj zimowisk i tam low
@Exymus: ostatnio miły znajomy był z deeperem w zimowisku, nie sondował całego tylko kawałeczek, było tam zero ryb, a to takie zimowisko, że od 1 grudnia nie wolno tam łowić i na tym obszarze rzucił deepera, nie wiem czy w jednym miejscu czy w paru, może jeszcze tam ryby nie wpłynęły dosłownie pod śluzę i nie wychodzą na spacery, się okaże kiedyś
@p0l0ck: dlatego nie stał tam. Szkoda, że nie ma jakichś okularów, które pozwalają przez chwilę widzieć przez wodę, tak jakby "wyłączyć" wodę, by widzieć koryto kanału, ryby "w powietrzu", wtedy człowiek szybko dowiedziałby się czy jeśli w danej chwili w kanale, w zasięgu wzroku nie ma żadnych ryb, to czy one pojawiają się w ciągu 10 minut, choćby przepływając dalej czy za 2h lub w ogóle przez całą dobę ich nie