Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, zaczynam nowa pracę i muszę zrobić badania lekarskie, praca typowo biurowa, mam okulary od dłuższego czasu, ale rzadko ich używałem, przez ten czas wada mi się trochę pogorszyła. Stąd moje pytanie czy badania są robione dokładnie i czy na przykład mogę ich nie przejść z tego powodu, że nie odczytam wszystkich liter z tablicy, badanie będzie w luxmedzie, ktoś miał podobny kłopot?
#pracbaza #pytanie #lekarz #praca #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa3a34b0860c8092cf49f8a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: A ja odpowiem, że w większości przypadków badania lekarskie to jeden wielki pic, szczególnie gdy dotyczy pracy biurowej. Jak pracodawcy zależy, to wysyła typa do lekarza, który podpisuje papier i do widzenia. Mimo wszystko fakt, że nie nosisz okularów posiadając wadę wzroku i prawdopodobnie siedząc przed monitorem, nie świadczy dobrze o twojej odpowiedzialności za własne zdrowie, pomijając konowałów.
OP: Wiem, że trochę głupie pytanie, no ale pierwsza praca i nie miałem z tym jeszcze do czynienia, a głupio by było coś odwalić.
To co wbijać normalnie ze starymi okularami, a jak coś nie do czytam to mi powie, żebym ogarnął lepsze, czy jednak mnie może gdzieś skierować i wydłuży mi się czas do zatrudnienia + kolejne badania?
@Andi129: @Jason_Stafford: @sphinxxx: @Maly_Jasio: @Fanatyk_Wedkarstwa:

Ten komentarz
@AnonimoweMirkoWyznania: dostaniesz papier na dofinansowanie okularow i lepiej wyjdziesz na tym, że te badania masz niż ich nie masz. Ja mam ponad -5 na oboje oczu, pracuje w biurze i nie wyobrażam sobie, że istnieje jakiś limit wad wzroku, który wstrzymywałby lekarza przed podjęciem pozytywnej opinii. Wyluzuj
@AnonimoweMirkoWyznania: robiłem dwa razy w tym roku badania na elektryka i wysokościowe powyżej 3 metrów.
Na same wysokościowe robi się okuliste, neurologa i laryngologa. Wszedłem, zapytałem o cenę i po zapłaceniu kartą 120zł wyszedlem z badaniami zostawiając jedynie próbkę krwi bez żadnych innych badań xD najlepszy lekarz jakiego znalazłem w okolicy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: noszę okulary i pierwsze słyszę, że przez wadę wzroku można nie przejść badania. Przejdziesz, w wytycznych tylko będzie 4 godzinny system pracy (xD) i noszenie okularów do pracy, na które może dostaniesz refundację z funduszu pracodawcy.

Co więcej, badanie wzroku miałam robione na miejscu, od razu. Najpierw okulista, potem lekarz - żadnego dalszego łażenia po badaniach. Tu chodzi o papierek. Okulista co najwyżej może zalecić dodatkowe badania (ja miałam zalecenia,
@AnonimoweMirkoWyznania: na początku tego roku miałam badania do medycyny pracy. Przychodzisz w okularach, jeśli miałbyś kłopot z odczytaniem literek to i tak lekarz wystawia Ci papier oraz ewentualnie skierowanie na badania, ale nikt Cię nie uwali za to xD U mnie tylko pobieżnie sprawdzili wzrok, wypisali papier, potem ogólna konsultacja typu "choruje pani? nie? aha, oki, proszę bardzo zaświadczenie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie bój żaby, nic