Wpis z mikrobloga

@Prokrastynant: #!$%@? zostaw mu kanapki w lodowce sok komputer i ma siedziec na lekcjach a nie ,,yyy moj synek nie moze zostac sam domu bo jeszcze go zgwalca i dom splonie" ja w wieku 7 lat zostawalem sam i umialem korzystac z kompa a nie placz
  • Odpowiedz
@Prokrastynant: wytłumacz mu co i jak, zostań przez pierwsze dni tego nauczania w chacie i nakreśl mu co i jak, gdzie włączać, cokolwiek. nakreśl "plan" dnia. jeśli jest kumaty i nie rozbestwiony to myślę, że sobie poradzi. myślę, że to mogłoby być jakieś rozwiązanie. a jak chcesz się kopać z koniem to już twój wybór.
  • Odpowiedz
Czy ktoś się orientuje kto ma z nim zostać w domu? Jest to gdzieś napisane?


@Prokrastynant: nikt, generalnie dziecko powyżej 7 lat ma ustawowe prawo samodzielnie poruszać się po ulicy więc tym bardziej w domu można je zostawić - ale to wszystko zależy od stopnia rozwoju dziecka (jak dziecko jest niesamodzielne bo tak zostało wychowane to nawet 17 latka nie wolno zostawić samego w domu)
  • Odpowiedz
  • 27
@pekas
@megawatt młody jest samodzielny, kanapki sobie zrobi, komputer umie obsługiwać, generalnie dał by sobie radę, ale w czasie gdy jest w domu to nadal ja jestem za niego odpowiedzialny. Różne nieprzewidziane rzeczy się mogą stać więc wolałbym żeby był chociaż ktoś obok, ale czasu na znalezienie niańki nie ma za dużo.
Macie dzieci? Wiecie jaka wyobraźnię mają? Ostatnio młody wszedł na blat w kuchni żeby sięgnąć sobie talerz z
  • Odpowiedz
Macie dzieci? Wiecie jaka wyobraźnię mają? Ostatnio młody wszedł na blat w kuchni żeby sięgnąć sobie talerz z szafki, gdyby coś poszło nie tak to kto by mu udzielił pomocy?


@Prokrastynant: dzieci nie mam, ale ja się wychowałem w tych czasach gdy nikt się nad 7 latkiem nie litował, nikt mnie do szkoły samochodem nie woził
  • Odpowiedz
  • 18
@megawatt czyli Ciebie nie wozili, kompa nie miałeś, smartfonow nie było to dla swojego dziecka też nie będziesz chciał by miało lepiej? Czasy się zmieniają, podejście do pewnych sytuacji z wiekiem tez. A zostawienie 7 latka na 9 godzin samego w domu jest nieodpowiedzialne. Ja pochodzę z rodziny w której jednak rodzice się mną interesowali.
  • Odpowiedz
Ja pochodzę z rodziny w której jednak rodzice się mną interesowali.


@Prokrastynant: mną też się interesowali, wtedy nikogo nie wożono do szkoły - i to było duże miasto wojewódzkie a nie wieś

takie głupie pytanie, co z tymi wychuchanymi dziećmi które nie mogą zostać same dzieje się w wakacje? opiekunka dla 9-latka?
  • Odpowiedz