Wpis z mikrobloga

@Prokrastynant: wytłumacz mu co i jak, zostań przez pierwsze dni tego nauczania w chacie i nakreśl mu co i jak, gdzie włączać, cokolwiek. nakreśl "plan" dnia. jeśli jest kumaty i nie rozbestwiony to myślę, że sobie poradzi. myślę, że to mogłoby być jakieś rozwiązanie. a jak chcesz się kopać z koniem to już twój wybór.
Czy ktoś się orientuje kto ma z nim zostać w domu? Jest to gdzieś napisane?


@Prokrastynant: nikt, generalnie dziecko powyżej 7 lat ma ustawowe prawo samodzielnie poruszać się po ulicy więc tym bardziej w domu można je zostawić - ale to wszystko zależy od stopnia rozwoju dziecka (jak dziecko jest niesamodzielne bo tak zostało wychowane to nawet 17 latka nie wolno zostawić samego w domu)
@pekas
@megawatt młody jest samodzielny, kanapki sobie zrobi, komputer umie obsługiwać, generalnie dał by sobie radę, ale w czasie gdy jest w domu to nadal ja jestem za niego odpowiedzialny. Różne nieprzewidziane rzeczy się mogą stać więc wolałbym żeby był chociaż ktoś obok, ale czasu na znalezienie niańki nie ma za dużo.
Macie dzieci? Wiecie jaka wyobraźnię mają? Ostatnio młody wszedł na blat w kuchni żeby sięgnąć sobie talerz z szafki, gdyby