Wpis z mikrobloga

to była akurat dobra decyzja. No ale mentalność polaka ze nawet jak oo nie stać to się zapożyczy i kupi jest widoczna również w ocenie tej decyzji przez społeczeństwo


@BigosiarzMordo: a podwyżka VAT? Też była dobra? Bo jak PiS cokolwiek podniesie to wielki lament, że na patolę 500+ idzie. Ale jak Tusk podnosił, a ówczesny minister finansów mówił, że przecież przez to inflacja ani ceny nie wzrosną to było wszystko cacy
@DEATHSTROKEBACK
@donio721

- podniesienie i wyrównanie wieku emerytalnego - źle, bo będzie trzeba dłużej pracować, kto to widzioł
- pozostawienie obecnego wieku emerytalnego - źle, bo "p0lki" pracują mniej i żyją kilkukrotnie dłużej na emeryturze

Nie dogodzisz, najlepiej obniżyć wiek emerytalny do 50 lat dla wszystkich i każdy będzie dostawał 1000+ za urodzenie się xDD mam nadzieję, że dojdziemy do >100k zakażeń dziennie i to polactwo wyginie, bo ile #!$%@? można robić
@DEATHSTROKEBACK xDDd
Ile Ty masz lat, że wypisujesz takie brednje? Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie o systemie repartycyjnym i ile kosztowałoby miesięcznie coś takiego? Nie wspominając, że kosztowałoby przez nie wiadomo ile lat, bo możesz szacować ile lat będą żyli obecni emeryci, ale co z resztą, której powiesz "płaciliscie zus przez 10-20 lat, ale nic z tego nie dostaniecie?
@knobik: protesty na świeżym powietrzu w maseczkach vs kościółki czyli zamknięte przestrzenie i komunie z oblizanej łapy księdza - co jest groźniejsze? albo otwarte szkoły stacjonarnie zamiast nauczania zdalnego?

poza tym co za #!$%@? te protesty spowodowały w takim czasie? sami ludzie wyszli bez powodu? kto jest winien protestów?
@DEATHSTROKEBACK: 1) ok, to poproszę szacunki ile by to kosztowało. 2) pieniądze na wypłatę emerytur są płacone na bieżąco przez ludzi, którzy płacą składki, wytłumacz mi jak ma ich zabraknąć (to, że emerytury bez reformy tego systemu będą coraz niższe to fakt, pytam wyłącznie o to w jaki sposób wg Ciebie miałoby zabraknąć pieniędzy na ich wypłatę skoro wypłaty są realizowane z bieżących składek)
@Chaqq: Co? Gdzie powiedziałem, że należy obniżyć/zrównać? Jakiekolwiek zmiany w systemie emerytalnym powinny być robione co najmniej na 10 lat na przód, tyle do przodu to da się z pewnością przeliczyć pieniądze.
@donio721: chodziło mi o komentarz "Pod względem finansowym tak, pod KAŻDYM innym nie. ", bo uważam, że była to decyzja dobra zarówno pod względem finansowym jak i pod względem równości płci względem prawa, bo nie rozumiem, czemu kobiety mają pracować kilka lat mniej tylko dlatego, że nie mają penisa. To jest przykład, że nie pod KAŻDYM innym względem.
@Chaqq: No dobra, szczerza aż tak to nie śledziłem tego, a faktycznie zrównanie wieku było dobre, tylko to jak to zrobili jest obrzydliwe i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca decyzje z dnia na dzień "A teraz szybko zanim do trze do nas że to wszystko bez sensu" Co prawda sens jest Ale nie wolno zmieniać ludziom życia z dnia na dzien za takie coś to kara za zdradę stanu dla
@donio721: Z dnia na dzień? Jasne, że powinny być robione przynajmniej "na 10 lat w przód", ale właśnie tak to zostało przygotowane...

"Zapowiada przez premiera reforma systemu emerytalnego ma być rozłożona w czasie. Zgodnie z zapowiedzią premiera wiek emerytalny będzie wydłużany o miesiąc co cztery miesiące. W skali roku wiek emerytalny będzie wzrastał zatem o 3 miesiące. Docelowo ma on wynosić 67 lat zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku
takie rzeczy nie powinny mieć miejsca decyzje z dnia na dzień "A teraz szybko zanim do trze do nas że to wszystko bez sensu" Co prawda sens jest Ale nie wolno zmieniać ludziom życia z dnia na dzien


@donio721: Chłop nie wie o co chodzi ale musi się wypowiedzieć
@Corkamalarza: czekaj, czekaj, czyli jestem zmuszony do założenia się z zusem, że będę oddawał mu moje pieniądze na składki, a jeżeli cudem dożyje do 65 to w końcu coś za to dostane, ale jednocześnie rząd może mi ten zakład zmienić i podwyższyć wiek do 70 np.? to jest według Ciebie sprawiedliwość? xD
@rafall94: a teraz wyobraźcie sobie że w konsekwencji kompromitacji PiS do kraju na ciepłą posadkę wraca ON : dwukrotny przewodniczący KOMISJI EUROPEJSKIEJ powtarzam EUROPEJSKIEJ, polski polityk rozdający karty Niemcom, Brukseli, Belgii, Francji i całej unii, człowiek którego polityką była ucieczka do przodu do Unii jako taktyka wyborcza najpierw jak Polska wchodziła, potem jak on wyjechał.
Wraca cały na biało.
Witamy na kolanach, mąż stanu
Bohater narodu
On
Donald Tusk

tusk to akurat nawet jakby z Trynkiewiczem startował to bym trzymał kciuki za tego drugiego


@Alosa-kiev: no bo wyborcom *** pedofilia nie przeszkadza i co chwila to udowodniają: ułaskawienie pedofila w kampanii prezydenckiej było tego najlepszym przykładem i ogólnie bezkrytyczne wsparcie mafii watykańskiej też mówi wszystko xD