Wpis z mikrobloga

@Macieeeej: Jak jesteś klientem santander to polecam złożyć jak masz 10%, bo jest to najbardziej bezproblemowy bank przynajmniej w moim mieście. mBank wymaga czasami więcej niż wpiszesz we wniosku (w moim przypadku chciał 30%, mimo że wpisałam 10%), a Millennium tylko do 0,5 mln wartości nieruchomości i do tego jeszcze strasznie długo procesuje wniosek.
@Niraya: @Macieeeej: 15% tez Pekao, warto dozbierać do 20% żeby mieć lepsze warunki

Santander jest absurdalnie drogi, z prowizją etc. mBank nie wiem jak do budowy czy mniejszych miast - ale dla mieszkań w większych miastach jest szybki i dość tani (porównywalny z Millenium). przy 20% ma jeszcze lepszą ofertę
@pasio9: Czy ja wiem, mają marże 2.99 i w tym miesiącu będzie prowizja 1% tylko już bo promocja. Z tym 20% to racja jeżeli wartość nieruchomości nie przekracza 0,5 mln. Powyżej tej kwoty ciężko w 2-3 lata po studiach uzbierać powyżej 100 tys. oszczędności (przypominam, że 20% z 650k to 130k :)), a najem leci cały czas. Wolę jednak spłacać swój dom który jest tańszy niż wynajem mieszkania, a różnice nadpłacić
@Niraya: Zgadzam się ze lepiej wcześniej wejść w kredyt, który i tak można refinansować - ale MBank nie ma prowizji i marże intensive nawet 2.3 (w lipcu, teraz chyba 2.5)
@pasio9: No z mBankiem miałam ten problem, że nie byłam w stanie spełnić warunków do wydania decyzji ostatecznej - zupełnie tak jakby analityk nie przeczytał w ogóle umowy przedwstępnej notarialnej. No i jeszcze chcieli 20% wkładu więcej niż we wniosku kompletnie nie wiem czemu. Nawet doradca był zdziwiony tymi zapisami.
@pasio9: Z tym zapisem to chodziło oto, że było na działce użytkowanie/służebność wieczysta, które dopiero miało być wykreślona wraz z podpisaniem aktu notarialnego. mBank jednak chciał tego wykreślenia przed wydaniem decyzji.
@duzy-Joe: @kab_anos: Czemu wprowadzacie ludzi w błąd jak nie wiecie? Żaden bank nie wymaga 30%, przez kilka miesiecy ING miało taki wkład, ale zeszli z tego ostatnio. Cały czas część banków daje na 10% (przy fatalnej marży oczywiście).