Wpis z mikrobloga

Ja mam organki baranie w zamrażarce, też się muszę za nie zabrać :)


@Mirkosoft: No, baraninę też kupiłem. Jak wpadam pod Halę Mirowską, to się zachowuję gorzej niż baba w lumpeksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji, polecam w okolicy świetny sklep z greckimi oliwami na Grzybowskiej 39. Mało ludzi wie o tym sklepie, bo jest niestety dość mocno schowany.

Trzeba iść wzdłuż budynku, tam gdzie na
paramyksowiroza - > Ja mam organki baranie w zamrażarce, też się muszę za nie zabrać ...

źródło: comment_16044121334ZuyffOubWhM2ESQifrlrs.jpg

Pobierz
@paramyksowiroza: Zadziwiasz (ʘʘ) Skąd żeś Ty tą kózkę przywlekł?
Może zrób jakoś po gruzińsku z ziołami, kolendrą, czosnkiem, cebulą. Sama nie wiem co bym zrobiła. Najbezpieczniej byłoby na 1 raz to pogotować, zrobić kozi rosół a potem upiec, albo zamarynować porządnie i od razu do piekarnika.
Ciekawe co wymyślisz i jak smakuje...
@arinkao: W Warszawie jest takie fajne targowisko pod Halą Mirowską. To jedno z najlepiej zaopatrzonych miejsc w różnego rodzaju produkty kulinarne. Są tam stoiska, które są kultowe od dziesięcioleci. O kilku z nich możesz przeczytać w tym artykule:
https://kukbuk.pl/artykuly/targowisko-pod-hala-mirowska-ulubione-stoiska/.

Ogólnie, to pojechałem po grzyby, żeby jakieś kupić celem ususzenia, ale stamtąd ostatecznie zawsze się wraca objuczony towarami niczym wielbłąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KanalKulinarny:

kurma/karma sie nazywalo


A to się nie nazywało "korma"? Pasuje do opisu, bo korma to właśnie takie curry na jogurcie, często z dodatkiem mleka kokosowego.

tylko bym tam dodal ostrych przypraw/kardamonu/cumin/chilli wlasnie aby smak zabic bardziej,

No właśnie dlatego podoba mi się ten przepis linkowany przez @Mirkosoft. Jest tam fajna mieszanka przypraw tego typu, więc chyba ostatecznie zrobię właśnie w ten sposób. Dzięki za odpowiedź!