Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 113
Praca zdalna to najlepszy wynalazek tej całej pandemii. Pracuje od 8 a nawet jeszcze nie opuściłem łóżka, polecam wszystkim ten stan. Prawdopodobnie przez kolejny lockdown będziemy tak pracować cały tydzień a nie tylko 3/4 dni w tygodniu jak dotychczas. Mnie pasi, już wcześniej mi pasiło. Potem po śniadaniu usiądę do biurka :)
#pracbaza #uk
Pobierz
źródło: comment_1604394011huzKSjBUVIfMCmXD7DDTDC.jpg
  • 86
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@joffie: HR. Jeszcze moja rola była typowo backofficowa typu dokończ tamto, zajrzyj do mejli, wydrukuj coś tam dla mmie na jutro, zajrzyj do Excela i mi coś tam wyślij czy pomóż tej czy tamtej wiec w sumie i tak połowę czasu siedziałem na necie bo swoich projektów może miałem jeden na kwartał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silvervend: Ja nigdy nie myślałem że będziemy mogli pracować z domu, wcześniej tego nigdy nie rozważałem dopóki covid się nie zaczął. Laptopy i stacje dokujące dopiero nam w czerwcu dali bo i tak wymieniali komputery w biurze z Windowsa 7 i zamiast kupować znowu desktopy kupili lapki i stacje dokujące.
@motoinzyniere to zaoszczędzone pieniądze na innych stanowiskach wpakuje się w stanowiska kreatywne i po problemie. Nie mówię, że całą pracę biurową można wyeliminować, ale nie będąc jakimś niszowym specjalistą, to przyszłe pokolenia będą miały konkurencję na terenie całego globu, a nie jedynie tych w zasięgu dojazdu autem lub tych odważniejszych, co nie boją się wyemigrować.
@motoinzyniere a co to za problem? Mieszkając w Polsce, dostając 2k£ za pracę zdalną, będzie się opłacało pracować b2b. To co dopiero, jak porównamy pracowników z Manhattanu vs. chociażby kogoś w Tajlandii.

A b2b staje się coraz częstszą formą zatrudnienia, co też jest jakimś wskaźnikiem.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Silvervend: Pytanie czy dla ukrainca z odpowiednimi kwalifikacjami 900£ to nierealne pieniadze:). Przeciez wlasnie na wykopie mozna poczytac ze dla £35k rocznie dla software dev. to sie nawet nie oplaca stawac z lozka w pl a co dopiero rozwazac wyjazd do uk. Zarobki w wielu braznach w ktorych mozna zdalnie pracowac juz sie dosc wyrownaly np w europie (nawet uwzgledniajac EEA czy taka ukraine) wiec jesli firma ma zaplacic 35k rocznie
@joffie: Ja pracuje jako II linia wsparcia w firmie, jestesmy podzieleni tak, że tydzien pracuje 2 osob w biurze 4 w domu i tak na zmiany. Moim zdaniem spoko opcja bo w poprzedniej pracy od lutego do czerwca pracowalem tylko z domu i brakowało tego społecznego aspektu.
Sam w sumie z 5 z 8 godzin pracy gram na kompie bo robie swoją robote w te 3 godziny i jedynie sprawdzam i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mielonkazdzika: U nas z tym podziałem to jest burdel bo było podzielone na dwa bo co drugie biurko musialo być puste odgórnie a potem ludzie zaczęli samowolnie zmieniać żeby być ze swoim teamem i jest bajzel z tym że każdy wybierał sobie dni do pracy z domu bo niektórzy nie mieli warunków czy nie chcieli a niektórzy przeciwnie.
trzeba robić chyba coś na prawdę mocno niewymagajacego, że możesz to robić z łożka


@joffie: i tak i nie, czasem kilka godzin robię z kanapy dev. Używając praktycznie tylko klawiatury i wirtualnych pulpitów z W10 daje spokojnie radę, choć z biurkiem i monitorami to faktycznie nie ma porównania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goronco: Spokojnie, na kanapie w dużym pokoju też już pracowałem. Jak było cieplej to na ogrodzie ;) A tak ogólnie to mam biurko i stację dokującą z klawiaturą, myszką, monitorem itd i tak pracuje jak mam coś konkretnego do zrobienia a nie przeglądanie mejli ;)