Wpis z mikrobloga

@Xianist: Dobra, to zakazujemy aborcji i w razie czego wysyłamy każdą kobietę do Norwegii. Trochę byśmy zaoszczędzili, może na premie dla rządu by było.
  • Odpowiedz
@pansa niestety tak to wygląda - obejrzyj materiał o mysim eksperymencie- cywilizacja dobrobytu tak już ma że brak zagrożeń, nieograniczony dostęp do jedzenia i picia, wygód lekarzy itd prowadzi do takich zachowań- to część naszej zwierzęcej natury. Uważam że wiara i tradycje mogą temu przeciwdziałać. Myszy nie mają możliwości świadomego rozwoju jak ludzie, zachowania jak te z końcówki ekspermntu będą się nasilać ( np. Zabijanie własnych dzieci i wiele innych )
  • Odpowiedz
  • 1
@pansa: A co jest nieracjonalnego w aborcji na życzenie?


Dla mnie model aborcji na życzenie nie jest racjonalny, z kolei model finlandzki już jest.
W Europie nie każdy kraj jest tak liberalny jak sadzisz, chyba jedynie Niemcy i Szwecja są.
Strony w tej dyskusji zapominają o tym że nie żyją w tym kraju sami a są częścią społeczeństwa w którym każda jednostka ma inne spojrzenie na te sprawę.
Dla mnie
  • Odpowiedz
@Aqwart2 serio? Ja tam oglądam ciekawe eksperymenty a nawet sam jeden przeprowadziłem, może merytoryczny komentarz a nie taki - ot już wiem z kim mam do czynienia po tym co napisałeś. Chętnie pogadam o rozwoju cywilizacji, etapach celach i przyczynach upadków. Nie jestem ekspertem ani profesorem ale zawsze warto wymienić się argumentami i spostrzeżeniami A może i czegoś nowego nauczyć
  • Odpowiedz
@Quester Gigantyczny dług publiczny, który sięgnie w przyszłym roku 1,5 biliona złotych. Zapaść służby zdrowia. Zniszczenie trójpodziału władzy plus połączenie funkcji ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym. Wpływ środków publicznych w niewłaściwe afery(tvp, rydzyki itp) kiedy można by dofinansować szpitale w walce z koroną. Gigantyczne afery i marnowanie pieniędzy vide wybory, respiratory itp. Propaganda rodem z KRLD, która odbiera ludziom pojęcie tego co się dzieje.
Stary, można wymieniać godzinami. Jeśli nie widzisz
  • Odpowiedz