Wpis z mikrobloga

@rorf46: PL2050 ma w założeniu z tego co wiem być "multikulturowym" zlepieńcem w którym docelowo ma się dyskutować o tym co należy zrobić a nie po prostu realizować wizję jakiegoś wodza. Co z tego wyjdzie to się okaże. Ale myślę, że libertarian by tam też przyjęli jako reprezentacja "podwójnych" liberałów czyli społecznych i gospodarczych.

Problem z Polskimi wolnościowcami jest natomiast taki, że oni nie chcą zwykle żadnych kompromisów (miałem już z
@Khaine: Zgadzam się, że problemem libertarian jest mała chęć ustępstw względem wizji przedstawionych w książkach Misesa czy Rothbarda. Sam z nimi kiedyś dyskutowałem i czułem się jak komunista bo stwierdziłem że wole państwową służbę zdrowia, która i może obniża wzrost gospodarczy o te 1-2% ale jest wygodniejsza a jak masz hajs to i tak możesz korzystać z prywatnej opieki. Oni niestety myślą że anarchokapitalizmem na sztandarach zdobędą władze a prawda jest
@Wurmloch: U Możemy takich fanatyków jest mam wrażenie mniej. Aczkolwiek dawno nie zaglądałem czy coś się zmieniło. Pamiętam że tam ludzie rozumieli że problemem systemu ochrony zdrowia nie jest samo upaństwowienie, co raczej zła organizacja i niewystarczające środki. Dane ze świata pokazują generalnie czarno na białym, że państwowe systemy co do zasady działają lepiej - pod warunkiem że mają za co. Ale jak już mają za co, to wciąż wychodzą taniej
@Khaine: Jestem na ich grupie na FB i widać, że np co do służby zdrowia i czy powinna być państwowa czy prywatna to jest stosunek 50/50 co jak na małą grupę która skupia narazie osoby zainteresowane liberalizmem jest dobrym zjawiskiem
Szkoda, że Kotłowni tak rośnie mimo faktu że nic nie robi.


@pego: W Polsce polityka jest tak #!$%@?, ze jak nic nie robisz to jestes dobrym politykiem.
W sumie za PO za duzo nie robili i ludzie narzekali, przyszedl PiS i zaczął robić i kukle swędzą
@rorf46: United Surveys. Trzeba na to patrzeć z mocno przymrużonym okiem. Poza tym, do wyborów 3 lata, to ludzie o wszystkim zapomną xD

Także nie ma co się tym jarać sondażami. Zawsze powtarzam, że jaranie się sondażami to pedalstwo, a United Surveys i CBOS to ciota i #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)