Wpis z mikrobloga

Po przedyskutowaniu proponowanych przez Was zmian w moderacji już teraz podjęliśmy prace nad tym by usprawnić, ujednolicić i rozjaśnić w pewien sposób mechanizmy, którymi się kierujemy. Dziękujemy Wam za wszystkie sugestie – przeczytaliśmy je z dużą uwagą i już teraz chcemy się odnieść do niektórych z nich.

Najczęstszym postulatem była jawność moderacji. Ze względu na obawę przed osobistymi wycieczkami w stronę moderatorów postanowiliśmy wprowadzić proponowany przez użytkowników @403 i @mandolinka system nicków moderatorskich (coś w stylu: mod1, mod2, mod3… jeszcze nie sprecyzowaliśmy jak dokładnie będą one wyglądać). W ten sposób będziecie mieć większy wgląd w akcje moderatorów, przy jednoczesnym uszanowaniu ich prywatności.

Wiele głosów dotyczyło także większej szczegółowości powodów banowania czy usuwania komentarzy – jest to kolejna zmiana, którą zamierzamy wdrożyć.

Chcieliśmy także odpowiedzieć na zarzut dotyczący „moderatorskiej nadgorliwości”. Działania przez nas przeprowadzane wynikają przede wszystkim ze zgłoszeń użytkowników. Są to zarówno zgłoszenia przez formularz kontaktowy, jak i te przy pomocy funkcji „zgłoś”, do której używania nieustannie Was zachęcamy. Gwarantujemy, że Wasze zgłoszenia nie pozostają niezauważone, a ewentualny brak reakcji wynika z rozbieżności opinii użytkownika zgłaszającego i moderatorów.

Pojawiło się też parę wątpliwości co do pracy samych moderatorów, do których również chcielibyśmy się ustosunkować.

- Moderatorzy nie mają dostępu do skrzynki kontaktowej, a każda skarga dotycząca ich działań rozpatrywana jest przez administrację. Nie ma więc sytuacji, że moderator jest sędzią we własnej sprawie.

- Wszystkie działania moderatorów pozostawiają po sobie ślad, do którego administracja ma łatwy dostęp. W przypadku jakichkolwiek naruszeń w postaci uprawiania tak zwanej „prywaty” uprawnienia zostają mu odebrane, czego mieliście przykład w ostatnich dniach.

- Moderator traktowany jest jak każdy inny użytkownik – siła jego głosów jest zależna od pozycji w rankingu, a jego przewinienia rozpatrywane są na takich samych zasadach jak reszty użytkowników.

O zmianach w systemie moderacji postaramy się informować na bieżąco. Oczywiście nie jesteśmy w stanie wprowadzić ich z dnia na dzień, dlatego prosimy o nieco cierpliwości i danie nam czasu na ich wdrożenie. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na kolejne sugestie i propozycje.
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomaszu: Jesteś pewien, że tak mało? Nie wydaje mi się, że byłem kiedykolwiek tak wysoko, a przez dobry miesiąc miałem opcję zgłaszania :P
  • Odpowiedz
Mam bardzo szybkie pytanie i nie wiem gdzie się z nim zgłosić. Dlaczego nie można podobnie jak w przypadku komentarzy sprawdzić rozdysponowania głosów przy proponowanych linkach?
  • Odpowiedz