Wpis z mikrobloga

Po przedyskutowaniu proponowanych przez Was zmian w moderacji już teraz podjęliśmy prace nad tym by usprawnić, ujednolicić i rozjaśnić w pewien sposób mechanizmy, którymi się kierujemy. Dziękujemy Wam za wszystkie sugestie – przeczytaliśmy je z dużą uwagą i już teraz chcemy się odnieść do niektórych z nich.

Najczęstszym postulatem była jawność moderacji. Ze względu na obawę przed osobistymi wycieczkami w stronę moderatorów postanowiliśmy wprowadzić proponowany przez użytkowników @403 i @mandolinka system nicków moderatorskich (coś w stylu: mod1, mod2, mod3… jeszcze nie sprecyzowaliśmy jak dokładnie będą one wyglądać). W ten sposób będziecie mieć większy wgląd w akcje moderatorów, przy jednoczesnym uszanowaniu ich prywatności.

Wiele głosów dotyczyło także większej szczegółowości powodów banowania czy usuwania komentarzy – jest to kolejna zmiana, którą zamierzamy wdrożyć.

Chcieliśmy także odpowiedzieć na zarzut dotyczący „moderatorskiej nadgorliwości”. Działania przez nas przeprowadzane wynikają przede wszystkim ze zgłoszeń użytkowników. Są to zarówno zgłoszenia przez formularz kontaktowy, jak i te przy pomocy funkcji „zgłoś”, do której używania nieustannie Was zachęcamy. Gwarantujemy, że Wasze zgłoszenia nie pozostają niezauważone, a ewentualny brak reakcji wynika z rozbieżności opinii użytkownika zgłaszającego i moderatorów.

Pojawiło się też parę wątpliwości co do pracy samych moderatorów, do których również chcielibyśmy się ustosunkować.

- Moderatorzy nie mają dostępu do skrzynki kontaktowej, a każda skarga dotycząca ich działań rozpatrywana jest przez administrację. Nie ma więc sytuacji, że moderator jest sędzią we własnej sprawie.

- Wszystkie działania moderatorów pozostawiają po sobie ślad, do którego administracja ma łatwy dostęp. W przypadku jakichkolwiek naruszeń w postaci uprawiania tak zwanej „prywaty” uprawnienia zostają mu odebrane, czego mieliście przykład w ostatnich dniach.

- Moderator traktowany jest jak każdy inny użytkownik – siła jego głosów jest zależna od pozycji w rankingu, a jego przewinienia rozpatrywane są na takich samych zasadach jak reszty użytkowników.

O zmianach w systemie moderacji postaramy się informować na bieżąco. Oczywiście nie jesteśmy w stanie wprowadzić ich z dnia na dzień, dlatego prosimy o nieco cierpliwości i danie nam czasu na ich wdrożenie. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na kolejne sugestie i propozycje.
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanPojdzieZNami: Ja mówię o poziomie portalu. Wliczają się także treści. Już nawet nie wspominam o idiotycznych wykopach które bez problemu wchodzą na SG, tytuł rodem z faktu w których prawdy jest tyle co kot napłakał. Byle tylko przemycić byle co na główna.

@Kyliesom

Co mi da minus jak muszę się przekopywać przez dziesiątki buraczanych i najzwyczajniej chamskich komentarzy. To się aż ciężko czyta. Propo wolności słowa to poczytaj to co
  • Odpowiedz
@ppj: Ja nie postuluję o to żeby wykłady naukowe robili tylko darowali sobie jak mają napisać komentarz w stylu "głupia c--a" , "zabić go". Przy takiej ilości komentujących robi się irytujące jak się czyta w takiej ilości. Trudno trafić na jakiś sensowny komentarz. Już nie wspominam o odpowiedzialności karnej za takie słowa ale takie teksty też lecą w stosunku do innych użytkowników wykopu.

Można się z kimś nie zgadzać ale
  • Odpowiedz
@Kolumbijczyk2: Przecież już znaleziono "metodę" na populistycznych łowców plusów i kosiarzy rankingów, za używanie wulgaryzmów spadają w rankingu oraz ukrywa się ich komentarze.

Pozostaje jednak kwestia skuteczności tego rozwiązania, bo jak widać niewiele się zmieniło. Ba, pojawiły się nawet skrypty omijające wykopową cenzurę.

Tak więc jakie "nagrody"
  • Odpowiedz
@hoi_polloi:

"Przecież już znaleziono "metodę" na populistycznych łowców plusów i kosiarzy rankingów, za używanie wulgaryzmów spadają w rankingu oraz ukrywa się ich komentarze.

Pozostaje jednak kwestia skuteczności tego rozwiązania, bo jak widać niewiele się zmieniło. Ba, pojawiły się nawet skrypty omijające wykopową
  • Odpowiedz
nie chodzi o moderatorów i ich prywatność tylko o prawidłowe moderowanie

patrz ultrakretynizm zmiany grupy nowych plakatu PO z humor na Polityka

kosz z usuniętymi treściami

normalna
  • Odpowiedz
A problemu by nie było, gdyby tylko Wykop powrócił do tego czym był. Bez polityki, bez newsów, bez setek tysięcy użytkowników... No ale fakt, bez wpływów z reklam...
  • Odpowiedz
@o90: a dlaczego niby humor polityczny nie miałby zawierać się w kategorii polityka ? przecież to o to chodzi żeby ludzie którzy nie chcą oglądać polityki/polityków nie musieli tego robić, po co mi filtr polityki jak przez baranów mieszających grupy widzę 10 tusków na głównej w dowcipach ?
  • Odpowiedz
@doktorgranat: bo HUMOR polityczny jest rodzajem HUMORU, bo humor o Żydach nie dajesz do kategorii Bliski Wschód, a czarny humor nie dajesz do kategorii kolory, a to że widzisz 10 tuskow na głownej to wina duplikatów tak czy inaczej moderator dał d--y.
  • Odpowiedz
CO SIĘ WŁAŚCIWIE STAŁO Z OPCJĄ "ZGŁÓŚ" do której tak zachęcacie??

Nie wiedzę jej. (zgaduje) Czyżbym był za nisko w rankingu aby była widoczna / przychyliliście sie do tej populistyczno-śmieszkowej akcji "dnia bez moderacji"? o_0

P.S. Moglibyście zająć się spamerem mulg dodającymi ciągle linki do pewnej witryny pseudoaukcyjnej (różne linki poprzez serwis skracający)?
  • Odpowiedz
@kulmegil: Bodaj od 12.000 w górę w rankingu mogą zgłaszać, bo mają tą fajną opcję. Wiem, bo też przez parę dni to miałem i korzystałem, ale z czasem spadłem w rankingu to i opcja wyparowała. No a spamer też rzucił mi się w oczy. Godzine temu się zarejestrował i spamuje,
  • Odpowiedz