Wpis z mikrobloga

Pytanie, i proszę nie bić , nie używam dlatego pytam xD Dlaczego wszyscy używają #strava podczas jazdy ?? co to właściwie daje ?? Ma to na celu pochwalenie się innym ile się przejechało czy jak ?? Czy dla osoby takiej jak ja która lubi jazdę na rowerze, z nikim się nie ścigam da mi coś wiecej niż aplikacja Garmin Connect ??
#rower
  • 22
@felixos: zarejestruj sie i sprawdz, co ci z miliona slow na wypoku, jak okaze sie ze nie lezy ci interfejs, strava nie oferuje niczego ciekawego itd.

Dla mnie garmin connect ma przejrzystosc windowsa 3.11 niby #!$%@? wszystko jest, ale tak nie do konca.
Do tego mozesz sobie popatrzec kogo mijales na trasie, sa jakies kluby, wyzwania itd.
@felixos: w tej chwili jedyna godna uwagi opcja na stravie (i to tej płatnej) to kreator tras. to o czym mówi @PurpleHaze: o mijaniu innych ostatnio domyślnie ustawili każdemu użytkownikowi na nieaktywne i w jeden dzień cała opcja umarła.

ogólnie to poza tym aspektem społecznościowym (no i kreatorem tras), nie ma tam w tej chwili nic atrakcyjnego. do trenowania i analizy cyferek są lepsze narzędzia, segmenty się po jakimś czasie
Bo po pierwsze żeby korzystać w miarę sensownie nawet z podstawowej wersji Stravy to musisz i tak kupić zewnętrzne urządzenie, które możesz sparować z czujnikiem HR, mocy etc itp.


@38_tatat: No może jeszcze rower powinni ci kupić? Mam cały ten sprzęt łącznie z miernikiem mocy. Używam wersji bezpłatnej. Są różne przeglądarkowe dodatki do Stravy, jak Elevate czy http://www.jonathanokeeffe.com/strava/map

@felixos: Jak masz facebooka, to tym bardziej powinieneś mieć Stravę. Dla mnie
@38_tatat: Problem w tym, że napisałeś nieprawdę. Strava z darmowymi dodatkami nawet w wersji podstawowej potrafi wyświetlić dużo danych, z których można sporo się dowiedzieć, a to tylko jeden z jej aspektów.
Strava dla osób nie ściganych przez państwo nie ma żadnych wad. Można się zarejestrować bez podawania (prawdziwego) nazwiska. Mają dostęp do twojej lokalizacji, ale Google ma to przed nimi, więc nie widzę problemu. Nie spamują. Można na całe tygodnie
@felixos: Generalnie teraz po niedawnym downgradzie bezpłatnej wersji i de facto wyłączeniu flyby to niczym nie różni się od innych podobnych aplikacji, a w większości jest nawet na minus (np. brak darmowego kreatora tras). Na pewno plusem jest liczba użytkowników (która jeszcze się zwiększy po zamknięciu Endomondo) i kluby. Robotę robią dodatki, które łatwo połączyć z kontem Strava (Elevate, StatsHunter, Okeeffe, Veloviewer, Wandrer, Strava Windsock i inne).
@felixos: Ja mam na stravie zliczanie dystansu dla wszystkiego (np.: w butach A przebiegłem 1000km, w butach B 100, na rowerze C przejechałem 20k, na rowerze D przejechałem 5k).
Do tego segmenty pozwalają mi śledzić progres (o ile je atakuję).
Odrobina aspektu społecznego, czyli komentarze, "kudo" i fly-by na trasie.
I z dodatkiem mogę śledzić fitness/form/fatigue na wzór tego z training peaks, dzięki temu mogę elastyczniej planować treningi (patrz załącznik).
Wyrewolwerowanyrewolwer - @felixos: Ja mam na stravie zliczanie dystansu dla wszystki...

źródło: comment_1604148981rVfJhIYoK7JFuVcQyAHRA9.jpg

Pobierz
I z dodatkiem mogę śledzić fitness/form/fatigue na wzór tego z training peaks


@Wyrewolwerowanyrewolwer: no nie do końca. na samym charcie form/ fatigue na TP masz więcej danych i jeśli masz zaplanowane treningi w przód, to masz estymację formy/ zmęczenia uwzględniającą te treningi.

poza tym to jak możesz analizować jazdę czy nawet dany interwał, to jest kilka poziomów wyżej od stravy (pic rel).

ogólnie TP jest dla geeków od cyferek, ale mega
Imfromalaska - > I z dodatkiem mogę śledzić fitness/form/fatigue na wzór tego z train...

źródło: comment_1604158876ZKeqjMSlB9eLtzoEptcJ29.jpg

Pobierz
@DejwiD: Wyglada bardzo jak TP. Można tam wrzucać bezpośrednio z pliku? Bo jeśli bierze tylko ze stravy, to meh, bo w każdej chwili strava może uciąć dostęp. A że prędzej czy później będzie IPO, to będą budować monopol jak tylko mogą
@Im_from_alaska: tyle lat nie wycięli, to dlaczego mieliby to zrobić teraz. A nawet jeżeli tak zrobią to jaki problem? Przenosisz się na inną platformę. Ja swoje treningi wysyłam na Stravę i TP. A i tak postępy śledzę tylko na intervalsach. Korzystam tez z Trainerday, do budowania treningów. Wystarczy wersja bezpłatna, ja płacę 4$, bo korzystam z treningów na chomiku. A Ty? 20$/msc za coś co możesz mieć za friko ;)
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: @Im_from_alaska: ViewFlybys jest domyślnie ukryte w ustawieniach prywatności, więc jaki problem włączyć?
@felixos: Nikt nie napisał o funkcji MyGear w Stravie, a to doskonałe narzędzie do śledzenia przebiegu wymienianych części w rowerze. Po wymianie wpisujesz datę i później masz przebieg w kilometrach, np. łańcucha, kasety. klocków, opon, wszystkiego co wymieniłeś.