Wpis z mikrobloga

A zauważyliście, że lista postulatów strajku kobiet puchnie z godziny na godzinę o lewicowe postulaty, ale jak tylko ktoś wspomni o dyskryminacji mężczyzn, to od razu incelstwo i "#!$%@?ć robić swój strajk, od nas wara!"?

I niech mi ktoś powie, że protest nie staje się lewicowy i chodzi tylko o wyrok trybunału oraz powrót do tzw. kompromisu.

To albo liderzy strajku chcą przytulić jak największą ilość chcących zmian, albo niech się przyznają, że robią z niego własną tubę polityczną.

Bo teraz coraz więcej neutralnie nastawionych osób zaczyna odczuwać niechęć do formy jaką przybierają te protesty.

#strajkkobiet #pieklomezczyzn #protest
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noitakto: ejej ale jak się wejdzie na fanpage "strajk kobiet" to tam motywem przewodnim są prawa człowieka. Nie wiem o jakie konkretnie prawa walczy LGBT ale faceci też do czegoś dążą no i są ludźmi. Więc coś w stylu walczymy o prawa wszystkich ludzi ale nie mężczyzn hetero XD
  • Odpowiedz
A zauważyliście, że lista postulatów strajku kobiet puchnie z godziny na godzinę o lewicowe postulaty, ale jak tylko ktoś wspomni o dyskryminacji mężczyzn, to od razu incelstwo i "#!$%@?ć robić swój strajk, od nas wara!"?


@CharlesStoker: PiS nie musi nic robić, da im jeszcze 3 dni i sami się ośmieszą i stracą poparcie społeczne jakie mieli na początku.
  • Odpowiedz
@Hulleck123: a no tak, pisałeś. Myślę, że problem z tym "piekłem mężczyzn" jest taki, że tam się podpinają wszelkiej maści mizogini i cała ta redpilerska szurownia. Podobnie jest z protestem kobiet - za falą prawdziwego problemu, realnego cierpienia itd., idzie na pewno gdzieś tam z tyłu jakiś skrajny, oderwany od rzeczywistości ruch. Pewnie przez to i jeden ruch i drugi tracą jakiś tam procent poparcia. Niemniej, mężczyźni in general popierają
  • Odpowiedz
@feber: tą metodą należałoby w ramach protestu o prawa kobiet dorzuc protest taksówkarzy, górników, rolników, nauczycieli, kierowców tirów, lekarzy, zielonych, rowerzystów, wegan, niewegan, i kogo tam jeszcze. Wtedy taki protest się rozmyje. Teraz walczymy o konkretną rzecz. Uważam, że zbyt wiele dołączających grup rozmyje temat. Wierz mi, że jeśli kobiety zwycieżą, to protest mężczyzn będzie musiał mieć poparcie kobiet (in general), tak jak strajk kobiet ma poparcie mężczyzn (in general).
  • Odpowiedz
  • 1
@spajdermen Bo może to dobry moment żeby włączyć się w dyskusję o faktycznej równosci wobec prawa? Bo skoro temat aborcji oraz nierówności został tak głośno poruszony, to warto też przypomnieć o tym aspekcie?

Rozwój protestu pokazuje, że to już nie jest tylko walka o kompromis aborcyjny. A reakcje na choćby wspomnienie o prawach mężczyzn są mocno zastanawiające. I nikt tutaj nie chce osłabiać czy rozbijać strajku. Ja po prostu od momentu
  • Odpowiedz
Może dlatego, że postulaty mężczyzn są tak daleko od postulatów kobiet, że absurdem byłoby łączyć protesty ludzi walczących o swoją wolność i brak tortur, z postulatami o brak alimentów. Przecież to brzmi niedorzecznie.


@noitakto: naprawdę? "Tak daleko", "absurdem", "niedorzeczne"?

Same kobiety w swoich postulatach mają pięć dotyczących ich sytuacji ekonomicznej w tym dwa o alimentach: http://strajkkobiet.eu/postulaty/

Musisz im powiedzieć żeby usunęły te postulaty które są tak daleko od ich postulatów,
  • Odpowiedz
@noitakto: Nie rozumiem, co wyjaśniasz w drugiej połowie czego? Zacytowałem dwa zdania i nie ma tam żadnego wyjaśnienia, jest stwierdzenie że łączenie postulatów o alimentach z protestami o wolnosć jest absurdem.

Było jeszcze trzecie zdanie:

A to, że do facetów od „piekła mężczyzn” dossała się banda onanistów spod znaku incelstwa nie pomaga.


Jego nie zacytowałem, bo nie wiem jak miałbym się odnieść do tego że po prostu lubisz sobie kogoś
  • Odpowiedz
@noitakto o brak tortur xdd ogólnie to śmieszne że to "strajk kobiet" facetów tam nie ma xd Jakby chcieli mieć upośledzone dzieci. A mężczyźni są dyskryminowani systemowo. Emerytury/prawo pracy. Nazywanie kogoś incelem, że to mówi to pozamerytoryczny sposób argumentacji. Tzw. argument z dupy.
  • Odpowiedz
@noitakto: a ja myślę, że dyskryminacja to poważny problem. Nie chodzi tylko o alimenty, ale także prawa rodzicielskie (prawie nigdy ojciec ich nie otrzymuje) czy chociaż wiem emerytalny (w żadnym normalnym kraju mężczyźni nie muszą pracować tyle lat dłużej). Do tego dochodzi jeszcze kwestia nie prawna,ale kulturowa czyli stawianie przed nimi oczekiwań, których czasami nie są w stanie spełnić, co prowadzi do tego, że jesteśmy w czołówce samobójstw w Europie.
  • Odpowiedz
@Kowixx: mezczyzni w centrum atencji xdddd kiedy #!$%@? ostatnio byli? Cały czas mielimy problemy kobiet, nawet jak jest tematyka depresji czy samobójstw to twarzą tego jest kobitka a to o wiele więcej mężczyzn popełnia samobójstwo. Tfu na ciebie
  • Odpowiedz
@noitakto: Mi nie musisz tego tłumaczyć bo wiem, że takie dokładanie do niczego nie prowadzi. Co więcej, wielu ludzi przestaje ogarniać po co wgl tern strajk jest bo teoretycznie zaczęło się od protestu o prawo do aborcji, teraz gadają o prawach człowieka. Zbyt ogólnikowe to wszystko jest. Nie załatwią wszystkiego jednym protestem. Chociaż co one chcą tak naprawdę załatwić. Żeby był pokój na świecie i wszystkim się dobrze żyło?
  • Odpowiedz
puchnie z godziny na godzinę o lewicowe postulaty


@CharlesStoker:
1. #!$%@? głupoty incelu
2. Jak widać liberałowie chodzą na protesty to i swoje postulaty zgłaszają. Konserwatyści i inni zamordyści nie, więc #!$%@? zdziwienie, że postulaty są tylko liberalne.

Siedźcie dalej w domu i srajcie żarem na wykopie to na pewno znajdziecie poklask dla swoich postulatów
  • Odpowiedz