Wpis z mikrobloga

A zauważyliście, że lista postulatów strajku kobiet puchnie z godziny na godzinę o lewicowe postulaty, ale jak tylko ktoś wspomni o dyskryminacji mężczyzn, to od razu incelstwo i "#!$%@?ć robić swój strajk, od nas wara!"?

I niech mi ktoś powie, że protest nie staje się lewicowy i chodzi tylko o wyrok trybunału oraz powrót do tzw. kompromisu.

To albo liderzy strajku chcą przytulić jak największą ilość chcących zmian, albo niech się przyznają, że robią z niego własną tubę polityczną.

Bo teraz coraz więcej neutralnie nastawionych osób zaczyna odczuwać niechęć do formy jaką przybierają te protesty.

#strajkkobiet #pieklomezczyzn #protest
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ziutoslav: w ten sposób możemy tylko dojść donikąd, trzeba chyba wyraźnie i głośno zacząć krytykować mieszanie postulatów, żadne tam ****, lgbt, ojcowie, tip, itd. Aborcja to aborcja, słupki już i tak spadły, jedynie po wywalczeniu aborcji co przy skupieniu postulatów powinno być łatwiejsze i trudniej odbić, można dalej jechać na już rozpędzonym wózku. A przy takim dodawaniu postulatów już widać, że część osób sobie daruje, sam jak przeczytałem postulaty
  • Odpowiedz
@Hulleck123: jeżeli jedna strona chce narzucić swoje postulaty cichaczem, wykorzystując sytuację, to również do niczego nie dojdziemy i ja nie mam zamiaru tego popierać. Albo podchodzimy do sprawy poważnie i walczymy w jednej sprawie, albo ja dziękuje, nie mam zamiaru grać w jakieś gierki
  • Odpowiedz
  • 0
@Hulleck123 Dobrze napisane. Masz mój głos :)

@CrashBack Nie sądzę. Jak już to ma za zadanie skierować te protesty na jak najbardziej lewicowe tory w celu zniechęcenia do nich ludzi o neutralnych poglądach a idących jedynie w celu oburzenia na wyrok trubunału i naruszenie wieloletniego kompromisu.

Chociaż wg mnie po prostu wykorzystuje falę prostestów do własnych celów.
  • Odpowiedz
@Hulleck123: No dobra. Ale zobacz. Jeśli mężczyzna ma prawo zrezygnować z bycia ojcem (i płacenia alimentów) do 3 m-ca ciąży, to kobieta musi mieć prawo usunięcia do 3 m-ca ciąży (na życzenie). Inaczej masz sytuację, w której ojciec może zrezygnować z odpowiedzialności za swoje dziecko, ale matka w tej sytuacji pozostaje bez wyjścia. Jeśli matka nie może usunąć ciąży, to facet nie może uniknąć płacenia alimentów. Oczywiście aliemebty na partnerkę
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: Jak chcecie walczyć o swoją sprawę to organizujcie swoje protesty i nie ma problemu. Nie mniej jednak i tak obecny rząd nie zrobi nic dla obywateli, więc najpierw trzeba go obalić, także zapraszam z nami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@noitakto: przecież o tym pisałem, totalna równość, z lekką przewagą kobiety, bo jednak nie mam nic przeciwko dowolnej aborcji do 12 tygodnia, czy tabletach dzień po, dajmy po prostu ludziom żyć i to mówię os sytuacji gdzie aborcja prawne nie przejdzie
  • Odpowiedz
  • 1
@TenTypZez No dobra, obalimy rząd i co potem? Rządy kobiet? Koalicji? To nie jest takie proste. Rewolucje i obalanie rządu mają to do siebie, że są kompletnie nieprzewidywalne. I historia pokazuje, że często (jak nie częściej) później jest gorzej niż przed.
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: Zapomniałeś o takim szczególe, jak ustrój naszego państwa? Otóż po dymisji rządu będą rozpisane wybory, ludzie wybiorą, zwycięzca utworzy rząd. Ty chyba nie myślałeś, żę Lempart miała obejmować rządy bez wyborów xD
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez Myślałem, że to oczywiste, w obecnej sytuacji w dalszym ciągu nie widzę szans na wygranie wyborów przez lewicę. O ile postulat z kompromisem aborcyjnym ma ogromne społeczne poparcie, to cała reszta już niekoniecznie. Na ten moment nowe wybory nie zagwarantują spełnienia postulatów liderek strajku kobiet.
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez No tak, ale też każda partia, włącznie z PiSem ma swój program i na ten moment z żadnym nie utożsamiam się w 100%. Poprawią temat aborcji, zepsują kilka kolejnych. Wielu ludzi, włącznie ze mną, uważa, że to by było jedynie "zamienił stryjek siekierkę na kijek".

Jak widzę coraz więcej osób nie kryje się z tym, że aborcja jest tylko pretekstem do obalenia rządu.
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: No ale co to zmienia w kwestii protestu, żę nie zgadzasz się z postulatami żadnej z partii? Zgadzasz się, aby aborcja była dostępna i pis #!$%@?ł? To protestuj. Każde inne sianie wątpliwości wygląda jak celowe szkodzenie.
  • Odpowiedz
@CharlesStoker dzbanie, złagodzenie przepisów aborcyjnych oznacza brak karania mężczyzn. W tej chwili kobietom nic nie grozi za aborcję. To mężczyźni idą do więzienia. Mężowie, chłopacy, którzy pomogli. Lekarze i lekarki. Np. wkurzona kobieta po rozstaniu z tobą pójdzie na policję i powie, że jej pomogłeś.
  • Odpowiedz
@CharlesStoker: No dobra, ale jaki problem strajkować razem, ze swoimi postulatami? Zakładaj grupę na FB, ogarnij ludzi, zagadaj ze strajkiem kobiet żeby iść w tym samym czasie, i lecimy ze strajkiem mężczyzn też.
  • Odpowiedz