Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na #protest pierwszy i niestety ostatni raz. Studiuje, jestem młodym chłopakiem, uważam że kompromis jaki był w sprawie aborcji był bardzo dobrym rozwiązaniem, dlatego poszedłem protestować.

Niestety zawiodłem się. Z wieloma postulatami się nie zgadzam jak np. darmowa antykoncepcja (według mnie lepiej byłoby te pieniądze zainwestować w darmowe środki higieny dla kobiet jak podpaski i tampony, bo bez tego kobietom ciężko funkcjonowac)

Na proteście były osoby w większości z którymi nie chce byc utożsamiany w sensie tak mi się wydaje że to większość, jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Ogólnie uważam że każda osoba ma prawo do swoich poglądów znam ludzi głosujących na PiS jak i na Razem są to normalni ludzi, którzy po prostu mają różny światopogląd, dlatego jak słyszę od moich rówieśników (cytuje) "na #!$%@? te stare dziady w ogóle głosują. Oni zaraz zdechną, a ja tu będę żyć" to mi się naprawdę nóż w kieszeni otwiera. Może dlatego głosują, że wielu z nich walczylo za ten kraj czy to w wojnie, czy to z komuna, dlatego teraz mają prawo do tego, aby decydowali o tym jak według nich ma wyglądać Polska, tak samo jak my młodzi mamy takie prawo.

Tak swoją drogą, dopiero teraz wiem że naprawdę kocham ten kraj, nie wiedziałem że mogę czuć taki smutek widząc jak Polska jest podzielona.

Trochę długo, ale musiałem się wygadać. Pozdrawiam i miłej nocy.

#zalesie #polska
  • 23
@Mikstolar to dlaczego też dążysz do podziałów? Nie zgadzasz się z postulalatmi i nie chcesz się utożsamiac z osobami które tam są. Przecież zjednoczenie sił jest przeciwieństwem podziałów.

Postulatów jest mnóstwo. Protest nie ma organizatora. Protestują wszyscy - kobiety, rolnicy, lekarze itd. Każdy ma swoje postulaty. Głównym jest wywalenie kaczora. Jak teraz każdy machnie ręką bo przecież jakiś postulat mi się nie podoba to nic w tym kraju się nie zmieni.
@Mikstolar: i jeszcze coś. Wkurza mnie, że politycy, którzy wspierają strajk, są tak mieszani z błotem przez panią Lempart. Ludzie chcą pomóc, jasne mają na pewno w tym jakieś cele, ale na tym polega niestety polityka, że wszędzie starają się ugrać coś dla siebie.
@Hiczkax: Ale ja nie dążę do podziałów, źle mnie zrozumiałeś, może ja zbyt słabo opisałem co czuję. Jestem za tym, aby obowiązywał stary kompromis, wspieram w tym moja dziewczynę. To, że się z czymś nie zgadzam nie znaczy, że jestem podzielony. Po prostu mam inne zdanie, ale szanuje zdanie innych. Chciałbym, żeby to tak wyglądało. Niestety Polacy są już tak nastawieni naprzeciw siebie, że minie duuuzo czasu zanim się to zmieni
@Hiczkax: Według mnie wygląda to trochę inaczej. Podziałem dla mnie jest to jak jedni nienawidzą innych i skaczą sobie do gardeł. Ja szanuje protestujących, ale nie podpisuje się pod ich postulatami. Wydaje mi się to logiczne, że nie wspiera się postulatów z którymi się nie zgadzamy
@Mikstolar: Ogólnie zgoda, ale tutaj:

Może dlatego głosują, że wielu z nich walczylo za ten kraj czy to w wojnie, czy to z komuna, dlatego teraz mają prawo do tego


To tak średnio. Gdyby PiS można było zarzucić jedynie to, że jest inną opcją światopoglądową to spoko, ale oni #!$%@?ą kraj i jego instytucje demokratyczne, a jak ktoś walczył z komuną i teraz oglądając TVP i nie widzi w tym nic
@Hiczkax: ale ja teraz nie mówię o aborcji. Z protestu o aborcji i przeciw pisowi powoli robi się protest przepychający program lewicowy.
nie twierdzę, że należy go z tego powodu potępić czy coś, ale nie każdy będzie się dobrze czuł protestując razem z ludźmi jak nie popiera ich programu.
@Wap30: No według mnie nie ma co się dziwić starszym osobom, że dały się wciągnąć w propagandę PiSu. Dla nich to co w telewizji jest prawda. Spójrzmy jak wiele młodych osób teraz żałuję swoich wyborów m.in na Konfederacje, bo " nie wiedzieli" z czym to się wiąże. Tak niestety wygląda polityka. Wygrywa ten, który jest bardziej cwany i głośny, bo spójrzmy prawdzie w oczy. Z programem wyborczym zapoznaje się promil obywateli.
@Mikstolar: fundowanie darmowych podpasek ma tyle samo sensu, co fundowanie Mirkom kremu do golenia albo każdemu pasty do zębów.

Co do antykoncepcji zgoda, chcesz bzykać, zainwestuj choć w gumkę a nie czekaj aż ci państwo wręczy.

Pora zresztą pogonić skrajnych lewaków z ich równie ekstremalnymi hasłami a same demonstracje ukierunkować na poparcie noweli w konstytucji. Coś w rodzaju dodatku do rzeczonego paragrafu: ... ustawa określa wyjątki. Bo jak się tego nie
@Mikstolar: Zgoda że są manipulowani, ale jeszcze raz - jeżeli walczyli z komuną i nadal dają się nabrać na te same manipulacje to powinni mieć tyle pokory, żeby rozumieć że ich instynkt i świadomość nie są najlepszymi narzędziami do decydowania o kształcie państwa. Dobrze wiemy że wielu ma to w dupie, bo przez te lata nieraz słyszało od swoich dzieci czy wnuków co odwala PiS i co młodzi ludzie o tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikstolar: z tym głosowaniem to jest pewien problem. Społeczeństwo się starzeje. Starych jest więcej niż młodych. Wiemy co to oznacza w demokracji, prawda? Mogą np. przegłosowywać co raz wyższe emerytury dla siebie kosztem co raz wyższych podatków dla młodych pracujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znaczy nie twierdzę, że nie masz racji tylko zauważam, że taki jest konflikt interesów i to prędzej czy później jebnie ile by się