Wpis z mikrobloga

@ChelseaDagger: Musiałoby się w twoim życiu stać coś przełomowego, np. dziewczyna musiała by cię rzucić ze słowami "jesteś debilem", albo musiałbyś być przyciśnięty do ściany żeby się uczyć aby spłacić kredyt. Bez jakiegoś bodźca w takim wieku jest ciężko, zbyt utrwalone nawyki :D Wiem po sobie, u mnie szczęście w nieszczęściu coś podobnego się wydarzyło, w przeciwnym razie dalej bym wegetowała.
@ChelseaDagger: da sie sytuacje poprawić ale bardzo ciężko będzie nawet wejść na swój wcześniejszy najwyższy poziom, a co dopiero go przewyzszyc. No i wiadomo, że nie wszystko uda się poprawić, chyba że się uprzesz i będziesz do tego konsekwentnie dążył. Na pewno potrzebna jest dyscypliną, regularność i poświęcenie na to sporo czasu.
@uefaman: ja nie mam gotowych rozwiązań ale podobno najwięcej połączeń neuronowych pojawia się kiedy robimy świadomie coś nowego, odkrywamy nowe miejsca, kultury, nowy język, jednym słowem uczymy się w praktyce. Generalnie to temat mocno indywidualny, ale co do zasady chodzi w nim głównie o to by poprawić sobie tempo i higiene myślęnia, szybkość uczenia się nowych rzeczy i łatwość w sięganiu po wiedzę już zmagazynowaną. To nie tylko ćwiczenia umysłowe ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChelseaDagger: Szachy sobie odpuść. Spróbuj warcaby na kurniku. Tylko odpowiedz sobie na pytanie czy jest ci to potrzebne np na studia? Bo jeśli nie, to może po prostu czujesz się przemęczony, za dużo czytasz itp. zbyt długie czytanie (zwłaszcza newsów) wpływa na powstawanie tzw brain fog. I być może to masz