Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali jako studenciak 1-2 roku?
Dostajesz umowę o pracę ale musisz zrezygnować ze studiów, bo nie dasz rady pracować i studiować jednocześnie.

#programowanie #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co robisz?

  • Rzucam studia i idę do pracy 48.5% (50)
  • Odrzucam ofertę i studiuję dalej 51.5% (53)

Oddanych głosów: 103

  • 14
@contepartiro: niby racja ale czy studia są aż tak ważne w tej branży? Patrząc na sylabusa to czego uczą w większości mam opanowanie, jeśli nie to w pracy powinno się wszystko wyjaśni i zawsze można się doszkolić.
Czuję że tam się traci tylko czas na obliczanie całek, macierzy itp. xD, ale z drugiej strony piękną mam ścieżkę do wypalenia się no i studia to studia zawsze się gdzieś skoczy na domówkę
@muskel: zależy, programistą możesz być bez studiów, ale chyba ci po dobrych studiach są często lepsi. Ale to zależy od tego czy chcesz po prostu dobrze zarabiać i mieć spokój, czy jesteś ambitny. Ja się cieszę że zostałem na studiach długo, pracując równolegle. Studia cię rozwijają w więcej niż jednym kierunku i są fajnym okresem w życiu. Pytanie czy jesteś ambitny i czy jesteś na dobrych studiach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@muskel: studia są dobre zeby się obyć z technologiami i nauczyć podstaw. Co z tego że się nauczysz programowac, jak jestes w plecy z sieciami, infrastruktura, linuxem, algorytmami itp. Oczywiście w pracy uczy się człowiek najwięcej ale jednak studia rozwijają też myślenie (chociażby matma czy stata). Najlepsza opcja to zaoczne.
Inzyniera warto zrobić. Magistra olej.
Jezeli robisz inzyniera to olej robote/dogadaj się na elastyczne godziny lub czesc etatu/przenieś się na zaoczne.
Jezeli już robisz magistra to olej studia.