Wpis z mikrobloga

Mireczki prowadze firme,zatrudniam prawie 30 osob, dzis jeden pracownikow dostal info ze jego corka w przedszkolu miala kontakt z zarazonym dzieckiem i przedszkolankami. Corke pracownika skierowano na kwarantanne,ale ani mojego pracownika ani jego zony nie. Nie komentuje zasad kewrantanny bo szkoda strzepic jezyk. Zwolnilem pracownika z pracy na okres 7 dni /z pelnym wynagrodzeniem/ i chce mu po tym okresie zrobic prywatnie test, jesli wszystko bedzie ok to niech wraca do pracy. Moje pytanie brzmii czy wystarczy te 7 dni czy lepiej odczekac dluzej? #koronawirus #covid19
  • 23
@masterio: Ale co mu to da że zrobi test. Przynajmniej musi zrobić dwa żeby być w miarę pewny. Niech siedzi w domu i bierze witaminy Proponuję brać Lukrecję w kapsułkach3*1 kaps., Wit.C 1 g - 2*1 g ( Ascorvita to jest lek, tabl. rozpuszczalne), Wit.D3 po 4000j dziennie, Zincas forte 1*1 tabl., Esberitox tabl.3*2 tabl. + Leki objawowe czyli obniżające temperaturę ( jak wysoką to Pyralgina), leki przeciw wirusowe.
@masterio No właśnie, rodzice nic, bo rodzice już nie dostają kwarantanny, w tym tygodniu zmieniono zasady. Jedno na opiekę a drugie może pracować. Oczywiście jeśli się boisz możesz go wysłać na prywatny test za który zapłacisz

7 dni to nie wystarczy jeśli się boisz, musiałbyś odliczyć z tydzień od końca kwarantanny ich dziecka
@taktoto: Ok, dziekuje za wszystkie informacje i podpowiedzi. Smutek ze nawet nie ma zadnych wytycznych ani kogo sie spytac co i kiedy w takiej sytuacji najlepiej zrobic. Do sanepidu praktycznie nie mozna sie dodzwonic,chyba ze oni zadzwonia do Ciebie. Nie bedzie dobrze cos czuje w niedługim czasie.
@Kafelkiszczescia: Domyslilem sie co do strajkow bo jedyna kobieta u mnie w firmie wziela dzis niespodziewane wolne i wysylala zdjecia z manifestacji /BTW popieram ****/. Ale gdybym sie zgodzil na asystentke i to taka z cyckami to moglbym liczyc sie z lekkim napietnowaniem ze strony moich „zakontraktowanych” bezterminowo cyckow:) A tak powaznie- ogarniamy firme w 3 osoby w biurze,a i to czasem sie nudzimy,reszta to czysta produkcja wymagajaca sporo krzepy