Wpis z mikrobloga

Jako, że głosowałem na konfederacje w wyborach do parlamentu a dziś popieram strajk kobiet, chciałbym napisać dlaczego wtedy oddałem na nich głos.

1. Liczyłem przede wszystkim, iż w parlamencie skupią się na obniżaniu podatków i naprawieniu systemu pod kątem obsługi zwykłego obywatela.

2. NAPRAWDĘ wierzyłem iż takie osobistości na ich listach jak Kaja TFU Godek to po prostu zwykła polityka i odetną się od niej zaraz po wejściu. (Ówczesne sondaże różnie pokazywały, że mogą nie przekroczyć progu, więc logiczne dla mnie było iż chcą zgarnąć pewne głosy.)

3. Sławomir Mentzen tamtej kampanii wydawał się być nową jakością w polskiej polityce, bo prowadzi swój biznes + jest wykształcony i to co mówił i styl jak to mówił dawał nadzieje, że konfederacja odejdzie od rynsztokowego języka ala korwin, który swoją drogą był na czas kampanii schowany jak macierewicz u pisu

Serio jeśli oni myślą iż ich wyborcy to ślepo zapatrzeni w krula ludzie to grubo się zdziwią, znam wielu ludzi którzy tak jak ja na nich głosowali a dziś czują do nich po prostu wielkie obrzydzenie, liczę na to iż w kolejnych wyborach spadną z rowerka i zanotują klasyczne 4,76%

#konfederacja #protest
  • 119
@Volki: Oczywiście, że mówił tylko nigdy nie dodał, iż chce zmienić konstytucję aby nie można było przerwać ciąży w przypadku nieuleczalnej choroby.
Ja rozumiałem to tak, iż oni są przeciwnikami aborcji na życzenie a okazało się że są debilami którzy chcą zmuszać kobiety do rodzenie zdeformowanych ludzi, którzy są skazani na cierpienie.
czy #!$%@? nie ma w Polsce ugrupowania, które jest wolnościowe gospodarczo i wolnościowe światopoglądowe?


@Pink_Floyd: co ciekawe nie bardzo. Najbliżej była Nowoczesna, dawno dawno temu PO też, ale przez lata coraz bardziej wędrowali ku lekko liberalnemu centrum, aż doszli do poziomu "500+ jest super, a my byśmy dali na każde dziecko."
Też mnie to boli, bo nie bardzo widzę partie dla siebie. Zdarzało mi się głosować na twory JKM niczym OP,
@janmazoch

chce zmienić konstytucję

Nikt nie mówił o zmianie Konstytucji, bo się uważa, że jest prolife. Dlatego nie było takiego postulatu. Już nie wymyślaj na siłę bzdurnych trzech.

nie można było przerwać ciąży w przypadku nieuleczalnej choroby

To zależy o jakiej chorobie mówimy.

przeciwnikami aborcji na życzenie

Jeśli lekarz mówi, że przypuszcza wadę, ale nie ma pewności, to w takim wypadku jest to aborcja na życzenie.

do rodzenie zdeformowanych ludzi, którzy są
@janmazoch
Ja właśnie nie oddałem na nich głosu tylko dlatego, że związali się z narodowcami.
Jednak osobiście bardzo lubiłem wypowiedzi Mentzena czy nawet Sośnierza w PE. Poruszane przez nich problemy czysto gospodarcze, wytykanie błędów, biurokracji. Bardzo żałuję, że okazali się zwykłymi zamordystami, którzy wolnością wycierają sobie mordę.
@janmazoch: A ja mogę powiedzieć że Konfederacja spełniła pokładane w nich nadzieje doskonale. Przynajmniej moje. Liczyłem na to że zmuszą PiS do twardego opowiedzenia się po jednej albo drugiej stronie w trudnych sprawach światopoglądowych. Dotychczas PiS stawał zawsze okrakiem do jednych wyborców pokazując twarz miękkiego Gowina a z drugiej strony pokazując takiego czy innego kato-zamordystę. Tylko konfa mogła im to przerwać bo odbierała im wyborców po prawej stronie.

Konfa spełniła moje