Wpis z mikrobloga

Jako, że głosowałem na konfederacje w wyborach do parlamentu a dziś popieram strajk kobiet, chciałbym napisać dlaczego wtedy oddałem na nich głos.

1. Liczyłem przede wszystkim, iż w parlamencie skupią się na obniżaniu podatków i naprawieniu systemu pod kątem obsługi zwykłego obywatela.

2. NAPRAWDĘ wierzyłem iż takie osobistości na ich listach jak Kaja TFU Godek to po prostu zwykła polityka i odetną się od niej zaraz po wejściu. (Ówczesne sondaże różnie pokazywały, że mogą nie przekroczyć progu, więc logiczne dla mnie było iż chcą zgarnąć pewne głosy.)

3. Sławomir Mentzen tamtej kampanii wydawał się być nową jakością w polskiej polityce, bo prowadzi swój biznes + jest wykształcony i to co mówił i styl jak to mówił dawał nadzieje, że konfederacja odejdzie od rynsztokowego języka ala korwin, który swoją drogą był na czas kampanii schowany jak macierewicz u pisu

Serio jeśli oni myślą iż ich wyborcy to ślepo zapatrzeni w krula ludzie to grubo się zdziwią, znam wielu ludzi którzy tak jak ja na nich głosowali a dziś czują do nich po prostu wielkie obrzydzenie, liczę na to iż w kolejnych wyborach spadną z rowerka i zanotują klasyczne 4,76%

#konfederacja #protest
  • 119
@niekrytykrytyk66969: Robiłem i uznałem, że to co mówią jest zgodne z tym co chce widzieć w sejmie, tyle że zamiast dyskusji o podatkach dostaliśmy zamordyzm światopoglądowy i straszliwe urojenia odnośnie pandemii czy chociażby ukrywania żydów pod centralnym portem komunikacyjnym. Serio mieli szansę i spier***** to bardziej niż Kukiz czy Nowoczesna, bo oni przynajmniej siebie ośmieszyli a nie zniszczyli coś co dobrze od 30 lat funkcjonowało.
@decci: szanujmy się oni są jeszcze bardziej na prawo od korwina w państwie są potrzebne pewne instytucję jak szpitale, sanpid, szkoły, wojsko czy policja. A zostawiając część z tych instytucji w rękach prywatnych będziemy mieli burdel na kółkach a nie działające państwo.
1. Liczyłem przede wszystkim, iż w parlamencie skupią się na obniżaniu podatków i naprawieniu systemu pod kątem obsługi zwykłego obywatela.


@janmazoch: I to robią, akurat w tym przypadku jedyne co zrobili to podpisali się pod wnioskiem. Może tylko Bosak jest tu bardziej aktywny, ale to było wiadome że tak będzie

2. NAPRAWDĘ wierzyłem iż takie osobistości na ich listach jak Kaja TFU Godek to po prostu zwykła polityka i odetną się