Wpis z mikrobloga

Witam mirki. Posiadam a3 z 2004r, z silnikiem 1.6 MPI. Otóż, po zakupie auta, auto jeździło na 5w40, lecz po oddaniu auta do mechanika, na pierwszą wymianę oleju i rozrządu, poinformował mnie, że zalał mi 10w40 (powiedział, ze taki już był wlany) i wtedy zaczęły się problemy z odzywającymi się popychaczami. Po pół roku, uświadomiłem sobie, że kupiłem te auto z olejem syntetycznym, a nie półsyntetycznym. Więc teraz moje pytanie brzmi. Czy takie wymiany oleju z syntetycznego na półsyntetyczny i po 20 tyś. km znów na syntetyczny są zdrowe i czy muszę stosować jakieś płukanki itd? Na tym oleju mam przejechane dopiero nie cały 1 tyś. km.
#motoryzacja #samochody #olej #audi #a3
  • 27
A jeżeli silnik bierze mi półsyntetycznego oleju 1 - 1,5l od wymiany do wymiany, to nie będzie syntetycznego brał troszkę więcej?
@Yakub 1 - 1,5 l od wymiany do wymiany to jest nic. Prawdopodobnie zmniejszy się zużycie jak wlejesz lepszy olej tak jak to było u mnie - Niemiec lał 10W40 przez nie wiem ile czasu, ja od razu zmieniłem na 5W40. Po pierwszej wymianie wziął z 3 litry na 15 tys. km ale bardzo zdziwiłem się co się stało po drugiej wymianie. Wziął z 1,5 litra od wymiany do wymiany. BTW jakim
@Yakub płukanka i wlewaj 5W40. Litr czy półtora to nie jest jakoś bardzo dużo, możesz poszukać oleju o niższej odparowalności, trochę może pomoże. Pytanie też ile chcesz wydać na każdą wymianę oleju.
@Ewelsza: chodzilo mi ze nie mozesz miec 10w40 syntetyka bo taki nie wystepuje.
@Yakub: pamietaj ze plukanka niesie ze soba troche ryzyka. jeden na kilkadziesiat przypadkow konczy sie pozniej remontem. i to nie jest bajka. ale jesli znasz historie auta co bylo kiedy lane to nie powinna zaszkodzic.
@kusprzyk: jestes w błędzie, możesz mieć 10w40 ful syntetyk - vavoline max life, motul, penrite vantage oraz wiele innych... jeszcze raz powtarzam ze klasa lepkości nie mówi absolutnie nic o tym czy jest to mineralny olej czy syntetyczny. Powielanie bzdur typu „5w.. syntetyk 10w półsyntetyczny 15w mineralny” jest poprostu śmieszne.
@Ewelsza tak se sprawdziłem w Google to jedynie penrite vantage 10w40 jest pełnym syntetykiem. O tym nie wiedziałem. Ale valvoline i motul to polsyntetyki tak jak myślałem. Jeszcze 3 lata temu też chciałem przejść na syntetyk A wlane było 10w40 i szukałem 10w40 syntetyka i nie znalazłem. Bylo 10w60 ale nie jeżdżę aż tak dynamicznie. Elo
@Yakub nie musisz korzystać z płukanki ale jeżeli chcesz możesz spróbować ale pamiętaj że wyczyści ci nagar który może zatkać się w smoku olejowym i dlatego zaraz po wypłukaniu powinno się zdjąć miskę i sprawdzić czy nie jest zatkany.
ak se sprawdziłem w Google to jedynie penrite vantage 10w40 jest pełnym syntetykiem


@kusprzyk: Neste City standard 10W40.. też pełny syntetyk. dobry olej polecam tyle że swoje kosztuje.