Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Całkiem ładne młode maślaki dziś znalazłem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Stwierdziłem że suszonych grzybów mam aż nadto, marynowanych też, mrożone jakieś tam są, a na sosik do placków wystarczy w sumie kilka grzybków...

Po 2 godzinach dumania przypomniałem sobie, że słyszałem o kiszeniu grzybów. Nigdy nic takiego nie robiłem - kiedy jak nie teraz! (ʘʘ)

Trzymajcie kciuki aby się udało, bo gotowe będą dopiero za jakieś 2-3 tygodnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS. Mam nadzieję się nie zatruć nimi za miesiąc bo wtedy służba zdrowia może już nie mieć czasu na takie pierdoły jak zatrucia pokarmowe ( _)

#grzyby #maslaki #kiszonki #sloik #kiszwykopem
trochę #gotujzwykopem #gzw bo najpierw trzeba obgotować ()

No i oby to były #kiszoneboners
tibusiek - Całkiem ładne młode maślaki dziś znalazłem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Stwierdziłem że su...

źródło: comment_1603581493523pOJjCE34EEJ4nkagcZu.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kielbasa_z_cebula: jeśli nie zapomnę to jasne że dam znać ()
W Polsce podobno tylko w górach jeszcze się kisi grzyby, jednak z tego co czytałem w Rosji i na Ukrainie dalej jest to popularne.

Nie tak łatwo niestety znaleźć sensowny przepis niestety w internetach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No to połączyłem kilka w jeden i zrobiłem.

Mam nadzieję że faktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tibusiek: daj znać jak wyszły, bo już znudziły mi się z octu i też czytałem o kiszonych. Z tym że na dłuższe przechowywanie to i tak trzeba je będzie zapasteryzować pewnie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UnitrA: właśnie różnie piszą z tym przechowywaniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale kilka miesięcy mogą leżeć

Chociaż jak będą dobre to słoik szybko zniknie (ʘʘ)
@UnitrA: @r__k: @kielbasa_z_cebula:
miałem dać znać to daje
nie wyszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)

prawdopodobnie przesoliłem i z tego powodu nie zaczęłą się fermentacja.

No cóż - trudno. Za rok posolę mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na szczęście nie ma tego złego, nic się nie zmarnuje po prostu opłukam te grzyby w wodzie i będę miał świeże grzyby na święta (