Wpis z mikrobloga

Mirasy, Mirabele :)

Moje 16 miesięcy na poszukiwanie działki budowlanej chyba zmierza do końca (okolice W-wy). Zawęziłem wybór do dwóch: Kobyłka (700m), Chotomów (1200m).

Cena ich jest taka sama. Z jakiegoś powodu Kobyłka (mimo moim zdaniem słabszego dojazdu do centrum W-wy) ma ceny z metra +50-100% względem tych w Chotomowie, więc można uznać, że to z grubsza równorzędne oferty. Dom planuję maluteńki, więc w sumie dodatkowe metry to i tak tylko więcej zbędnego trawnika do koszenia, chociaż oczywiście muszę brać pod uwagę wszystko, w tym wartość potencjalnej odsprzedaży, a pewnie wielu by kręciło nosem na widok wąskiej działki.

Jak wam się mieszka w tych okolicach? Co osobiście polecacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i czemu, do cholery, ta Kobyłka jest taka droga? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #dzialki #legionowo #chotomow #wolomin #kobylka #mazowieckie #dom
  • 61
@analboss: wybacz niestety nie znam się na rynku wtórnym, rok temu wziąłem pierwotny w Wieliszewie i ewentualnie tutaj mógłbym mieć jakiś punkt odniesienia.
Na google maps widzę natomiast że dach nie jest prawdopodobnie wykończony (różowa elewacja xD), z pewnością w tej ofercie jest drugie dno - jeżeli od czerwca stoi nie ruszona obstawiam że wychodzą jakieś kwiatki na miejscu, o których sprzedający nie wspomniał w ofercie.
@analboss Na rynku nieruchomości nie ma okazji,które wiszą dłużej niż kilka dni.

Jeśli ktoś tego nie kupił do tej pory, to musi być coś nie tak.

A może być wiele nie tak od wad konstrukcyjnych po sytuację prawną.

Do tego to jest na bank zbudowane tak jak większość domów z okresu boomu gospodarczego po komunie, czyli źle. Typowe grzeszki to za duży plus źle ocieplony, przez co ogrzewanie tego to koszmar cenowy.
@TypowyZakolak: Jeśli chodzi o ceny w Legionowie i okazje to widzieliśmy miesiąc temu szukając segmentu dla rodziców. Kwoty poszybowały w ostatnim czasie ostro w górę, ciekawe domy rozchodzą się na etapie dziury w ziemi, a nowych budów w atrakcyjnych lokalizacjach przez brak nowych gruntów będzie jak na lekarstwo. Ostatecznie udało się znaleźć fajną miejscówkę w dobrych pieniądzach, ale nie było łatwo.
@patrykolos: @TypowyZakolak: Jestem zainteresowany zakupem domu/działki w okolicy legionowo przystanek / piaski, ale od kilku miesiecy widzę tylko te obrzydliwe segmenty 100m2 za 500k, z wykończeniem 600k XD Ja już nie wiem czego mam się spodziewać po cenach domów jeśli te pseudomieszkania są tak drogie. Najczęsciej widzę domy po 250m za 1kk, albo jakieś kostki gierkowskie do totalnego remontu za 700k XD. Już mnie qurwica łapie a niei mam zamiaru
@analboss: @patrykolos Chyba dobiłem targu. Kilkaset metrów od PKP Chotomów, wszystkie media są ( ͡° ͜ʖ ͡°) Umówiony jestem już u notariusza. Chcę już mieć ten cyrk z głowy.

powinienem się zmieścić w 650k za dom jednorodzinny 100m^2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymajcie kciuki, bo to była droga przez mękę.
@TypowyZakolak: mi się generalnie chotomów nie podoba, taka mocno dogęszczona wioska i ten brzydki wiadukt, jedynie dąbrowa chotomowska wydaje się jako tako znośna, jak u ciebie wygląda kosztorys i budżet wszystkiego?
@analboss: Myślę, że Chotomów obiektywnie to nikomu się nie podoba, ale od życia mam Warszawę, od rekreacji okoliczne lasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie muszę patrzeć na domki sąsiadów. Dogęszczenie nie jest złe, powiem Ci. W Kobyłce miejscami to dom na domu stoi. Chotomów to zresztą wieś, a nie miasto. Więc ma sporo miejsca na ekspansję. Jak dla mnie to powinni wcielić do Legionowa i cena z
@Fabinho: No biorąc pod uwagę, że w ogłoszeniu jest "Cena domu za stan surowy otwarty od 539 000 tyś.", to może być pod 550-600k za samą otwartą bryłę, a powierzchni użytkowej masz tylko 99 metrów kwadratowych.

Na dodatek masz tam szambo zamiast kanalizacji. Szambo jest niestety bardzo drogie w eksploatacji. Licz ze 300 zł miesięcznie dla rodziny z dzieckiem.

Moim zdaniem niepotrzebnie dowalili te lukarny, ozdobniki, kolumny - podnosi cenę, a
@Fabinho: kolejne problemy jakie widzę: droga to chyba (sądząc po googlach) zwykła para kolein w ziemi, nie ma latarnii więc wracasz po ćmoku w zimę, cholera wie, jaki jest też stan prawny samej ulicy, bo jeśli nie jest gminna, to zrzucacie się z sąsiadami na odśnieżanie, a jeśli deweloper nie zadbał o wyasfaltowanie, to kupujecie jeepy i quady, bo nie będzie się dało przejechać w duże opady ( ͡° ͜
@Fabinho: Tak. Piękna, leśna, willowa okolica, z BONUSEM. Masz słup linii najwyższego napięcia (400 kV) bezpośrednio na działce ( ͡° ͜ʖ ͡°). To jest to szare coś w górnym lewym rogu. Jest to maszt wielki na kilkadziesiąt metrów, który przez zjawisko ulotu stale skwierczy (słychać aż z 200 metrów, zwłaszcza w wilgotne dni), a na dodatek wytwarza pole elektromagnetyczne, które pod żadnym pozorem nie jest neutralne dla
@TypowyZakolak: priv masz zablokowany więc pospamuje tutaj. Co ci się udało wyrwać w tym Chotomowie? Widzę bardzo dużo działek w okolicy kordeckiego / wypoczynnkowa / partyzantów, ale trochę nie podoba mi się okolica tego wiaduktu... Tu masz nawet działeczkę 700m za 200k https://adresowo.pl/o/c8r6x2 , nie wiem czy sprzedający cokolwiek chcę obniżać, ale ta oferta wydaje sie tez w miare ok nawet bez negocjacji.
@analboss: Napiszę Ci więcej jak podpiszę papier u notariusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem umówiony na za kilka dni. Ja znalazłem dobre pół roku temu ofertę prywatną na olx, tak się to jakoś toczyło miesiącami przez pandemię i kupuję dopiero teraz.

Z tą wypoczynkową to ciekawa sprawa, bo ja tam na e-mapie urzędu nie widzę żadnych 27 położonych koło siebie działek na tej ulicy, a spodziewałbym się,