Wpis z mikrobloga

Mirasy, Mirabele :)

Moje 16 miesięcy na poszukiwanie działki budowlanej chyba zmierza do końca (okolice W-wy). Zawęziłem wybór do dwóch: Kobyłka (700m), Chotomów (1200m).

Cena ich jest taka sama. Z jakiegoś powodu Kobyłka (mimo moim zdaniem słabszego dojazdu do centrum W-wy) ma ceny z metra +50-100% względem tych w Chotomowie, więc można uznać, że to z grubsza równorzędne oferty. Dom planuję maluteńki, więc w sumie dodatkowe metry to i tak tylko więcej zbędnego trawnika do koszenia, chociaż oczywiście muszę brać pod uwagę wszystko, w tym wartość potencjalnej odsprzedaży, a pewnie wielu by kręciło nosem na widok wąskiej działki.

Jak wam się mieszka w tych okolicach? Co osobiście polecacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i czemu, do cholery, ta Kobyłka jest taka droga? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #dzialki #legionowo #chotomow #wolomin #kobylka #mazowieckie #dom
  • 61
@TypowyZakolak: @Blotny: Wydaje mi się, że Chotomów dużo lepszy od Kobyłki, głównie jeśli brać pod uwagę względy komunikacyjne. Jeśli będziesz chciał się dostać do W-wy czy gdziekolwiek środkiem innym niż samochód, to z Kobyłki (Wołomina) masz KM na Wileniak, gdzie jest dalej metro i to tyle z sensownej komunikacji. Z Chotomowa (Legionowa) masz milion pociągów na W-wę, które wbijają się w sam środek miasta, w kilku różnych kierunkach. SKM-ki, KM-ki,
@wino88: @Blotny: Rzeczywiście Legionowo jest większe a Chotomów ma lepsze połączenia. Ale są też wady. Chotomów ma połączenia o wiele rzadziej (nawet w szczycie), kiedy na Wileński walą non stop pociągi, czasem co parę minut nawet. Do tego przesiadka w metro może być wygodna bo jestem tam codziennie i widzę że można usiąść. Czyli 20 min stania na baczność plus 15 minut siedzenia w metrze m2, versus 35 minut stania
@TypowyZakolak: Ok, wiadomix. Musisz chyba po prostu zdecydować, co jest dla Ciebie najważniejsze, co najbardziej odpowiada Twojej aktualnej sytuacji życiowej i zawodowej. Ja może trochę spłaszczyłem temat, po prostu jak czytam Chotomów to myślę Legionowo, a jak Kobyłka to z automatu Wołomin. I jeśli miałem na myśli milion pociągów, to myślałem o stacji Legionowo.

Czemu Kobyłka taka droga z metra? Nie znam się ale się wypowiem. Wydaje mi się, że Kobyłka
@TypowyZakolak: Ok, jak wolisz - tylko jedno "ale". Ten tunel z Wileńskiego to jest taka wrzutka, żeby przykryć nieudolność ekipy rządzącej od 2015 w zakresie modernizacji istniejącej linii średnicowej. W podejmowaniu ostatecznego wyboru nie bierz tego pod uwagę, bo to na razie fantastyka i kreska na mapie. Nie ma szans, żeby powstało w ciągu 8 lat.
@TypowyZakolak: Mieszkam w Kobyłce niemal 5 lat i polecam. Jak masz jakieś pytania daj znać. Kobyłka poszła przez ostatnie lata bardzo do góry bo jest stosunkowo blisko Warszawy (15min do Wileńskiego - a potem 2 linia metra, oddanie węzła z s8 na dniach), ma coraz lepszą infrastrukturę (park handlowy, nowe stacje kolejowe, poprawione drogi, parking p&r) plus bliskość Wołomina gdzie masz np. basen, centrum handlowe.
@Kokos: Da się usiąść w pociągu do Warszawy o 7 rano? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak Ci się mieszka ogólnie?

@karlx: da się usiąść w pociągu na wileński ok 7 rano czy stoisz całą drogę? Jak Ci się mieszka tak na codzien?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TypowyZakolak: dawno nie jeździłem, ale jak jeździłem to jak najbardziej dało się. Tłum robi się dopiero w Legionowie. Mieszka się bardzo dobrze, konkretniejsze pytania proszę. ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TypowyZakolak: pierwsze słyszę z tą anteną. Problemem jest na pewno brak kanalizacji i wodociągów w niektórych obszarach Chotomowa, nadal trwają prace. Woda gruntowa często nie nadaje się do picia, bo leży pod starymi polami uprawnymi. Problemem jest też na pewno obecność gospodarstw w których pali się drzewem, węglem czy innym paliwem stałym. To się zmienia, ale bardzo powoli. W Chotomowie wbrew temu co mówisz są sklepy i to zajebiste, natomiast zdecydowanie
@TypowyZakolak: Nigdy nie jechałem na 7 rano ale spodziewam się ze ciezko z tym żeby usiąść, generalnie podróżowałem koło 8:00 i raczej na stojąco ale 13min + Netflix szybko leci
@Kokos dzięki za info. Ja planuję rekuperator w chacie z filtrem wstępnym, liczę, że będzie filtrował syf zimą, bo szkoda płuc na wdychanie rakotwórczego syfu. Z ciekawości, kojarzysz cenę działek w okolicy albo znasz kogoś, kto sprzedaje w podobnej cenie do "mojej" ? ;) W necie jest głównie syf co leży latami, może jakiś znajomy Ci dziadek lokalnie sprzedaje coś ciekawego w lepszej cenie?

@karlx no to prawda, że ceny wysokie, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TypowyZakolak: rekuperatory i filtry dobra rzecz, aczkolwiek mój znajomy który ma tę technologię to mówi, że filtry po paru miesiącach są mega zanieczyszczone i tak i tak używa jeszcze klasycznych oczyszczaczy w pokojach. Ja rekuperacji nie mam, zwykły oczyszczacz i moim zdaniem dramatu nie ma, choć czekam z niecierpliwością aż niektórzy sąsiedzi wymienią kotły na gazowe. Nie jestem w rynku nieruchomości, ale zapytaj na Facebookowej grupie "społeczność gminy Jabłonna", pewnie się
@TypowyZakolak: Polnoc od warszawy jets piekna, zielona, jednak wada to tereny zalewowe - sprawdz czy nie jest to przypadkiem taki teren. Od siebie polecam wynajac i poprobowac kilka miesiecy zanim sie zdecydujesz.

co do kobylki - strzelam, zgaduje, ze ceny dzialek moga byc wysokie przez to, ze jest bardzo duzo deweloperow, duzo sie buduje nowych mieszkan. 15 minut dojazdu do metra to dobry wynik, mysle ze wielu sie na to kusi.