Wpis z mikrobloga

Konfederacji weźcie mi wytłumaczcie pół nocy nie spałem i nie rozumiem dalej ,dlaczego oni to zrobili. Taka fajna paria dla wielu wielka nadzieja. No i co się musiało wydarzyć by się tak skompromitować. Ludzie oprócz pisu teraz nienawidzą konfederacji każdy jedzie po konfederacji. Wez mnie proszę ktoś wytłumacz dlaczego oni to zrobili a Pan Bosak dalej szedł w ten szit. Pytałem juz znajomych kazdy sie łapie za głowie i tylko JAPERDOLE
#warszawa #aborcja
#protest no i najbardziej przegrani #konfederacja #polityka
  • 55
Cel uświęca środki


@Priya: nie bardzo. Piję do tego, że można było zostawić to jako działanie TK i PiS, a Konfederacja się zachowywała jakby bardzo chcieli podpisać się pod tym "sukcesem". Cel już był zrealizowany, teraz chodzi o ich PR, a wygląda na to, że na chwaleniu się nawet większym zaangażowaniem niż PiS najlepiej nie wychodzą.
wygląda na to, że na chwaleniu się nawet większym zaangażowaniem niż PiS najlepiej nie wychodzą.


@HetmanPolnyKoronny: Zobaczymy po sondażach. Jak pisałem, nie wierzę w elektorat tej partii o światopoglądzie lewicowym/centrowo-lewicowym albo nastawionym wyłącznie na gospodarkę. Zbyt często Konfederacja poruszała temat lgbt, aborcji, wiary itp
trzeba tu rozróżnić dwie rzeczy

- korwinowców - nazwijmy ich "wolnościowymi"


@powaznyczlowiek: No dobra, to teraz jeszcze tylko jeden fikołek tłumaczący wpisy Dziambora i Kuleszy po ogłoszeniu wyroku TK, następny tłumaczący projekt ustawy całkowicie zakazujący aborcji w ramach 100 ustaw Mentzena i ostatni tłumaczący zakaz aborcji w programie Konfederacji i można iść grać w CSa.

Wez mnie proszę ktoś wytłumacz dlaczego oni to zrobili a Pan Bosak dalej szedł w ten
@ZygmnuntIgthorn: chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem - jeśli Dziambor ze świtą też się "zradykalizowali" to tym gorzej dla korwiniwców - ja nie zamierzam nikogo bronić ani robić fikołków, mam ich wszystkich głęboko w dupie i, po tym jak dobre kilka lat temu obiecałem sobie nie oddać na te partię głosu, nawet nie śledzę dokładnie ich działalności więc nie wszystkiego jestem świadom
@a-lexis Rozumiesz, że nawet prof. Zoll twierdzi, że przepis był niekonstytucyjny? Gdzie jest wasza demokracja i Konstytucja?

Oczywiście PiS użył TK instrumentalnie, jednak zgodnie z opinią prawników.
chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem


@powaznyczlowiek: Wydaje mi się, że zrozumiałem. Z twojego wpisu wynika, że przyczyny upatrujesz w tym, że Konfederację zawłaszczył Ruch Narodowy. Pisałeś między innymi o czytaniu fantazji Mentzena, bez patrzenia na rozkład mandatów. Jeśli chodzi o mandaty w sejmie to tutaj narodowcy i korwiniści mają po równo, ale jest jeszcze Braun. No i kandydatem na prezydenta był Bosak, więc coś jest tutaj na rzeczy.

Tyle tylko,
@ZygmnuntIgthorn: no w sumie masz rację, mniej więcej to miałem na myśli - zarówno piątka jak i sto ustaw były opublikowane już za czasów Konfederacji, ale pewnie i w tym, że już wcześniej KorWIN/jakkolwieknazywałąsiętapartiawmiędzyczasie była znacznie bardziej światopoglądowa niż przyznawała, masz sporo racji
dlaczego oni to zrobili


@a-lexis: bo są katolickimi zamordystami, jakimi byli od zawsze. To nie jest tak, że kryli się ze swoimi poglądami.

Taka fajna paria dla wielu wielka nadzieja.


@a-lexis: Wielka nadzieja na wprowadzenie katotalibanu i cofnięcie nas mentalnie do średniowiecza. Na te puste frazesy i populistyczne hasełka mogli się nabrać tylko idioci i młodzi naiwni ludzie. Ta partia od początku była zbieraniną wszelkiej maści ludzi o skrajnych i
Rozumiesz, że nawet prof. Zoll twierdzi, że przepis był niekonstytucyjny?


@Volki: Nawet? Co w tym takiego zaskakującego niby?

Znany ze swoich konserwatywnych poglądów prof. Zoll mówi w rozmowie z Wirtualną Polską, że z punktu widzenia jego światopoglądu, ten wyrok jest mu bliski. - Swoim poglądom w tej sprawie dałem wyraz w 1997 roku, gdy Trybunał Konstytucyjny pod moim przewodnictwem orzekł, że aborcja z powodów społecznych jest niekonstytucyjna. Bliskie jest mi w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@a-lexis: czym jesteś zaskoczony? Przecież Bosak nie krył się z tym, że jest religijnym fundamentalistą co wielokrotnie było na mirko punktowane. Konfederacja postępuje konsekwentnie z tym co deklarowali, jeśli ktoś jest zaskoczony to znaczy, że wcześniej nie słuchał co mówią.
@a-lexis: To wszystko to jest jedna wielka gra polityczna i wojna psychologiczna. PiS miał zniszczyć Konfederację i to zrobił. Trzeba jeszcze dokładnie przeczytać ustawę covidową, żeby stanąć troszkę bliżej prawdy.