Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku w Polsce dokonano 1110 #aborcja Najwięcej ze względów medycznych — ponad 600. W tym 435 z nich ze względu na możliwość wystąpienia Zespołu Downa, 200 z powodu wad dwóch lub więcej organów. W 33 przypadkach chodziło o zagrożenie dla życia matki. Tylko w trzech zabieg spowodowany był ciążą będącą następstwem czynu zabronionego.

Proszę mi wytłumaczyć, ale merytorycznie, dlaczego te 435 dzieci nie miało prawa do życia, tylko dlatego, że było podejrzane o to, że mają dodatkowy chromosom.

Jestem katolikiem i nie chcę, aby Państwo decydowało za mnie i moją żonę kogo ma ratować w przypadku zagrożenia jej życia. Ale serio, dlaczego mamy terminować dzieci z Zespołem Downa? Mam w rodzinie osobę z ZD i wymaga dodatkowej opieki, ale wnosi jednocześnie ogrom ciepła i mnóstwo miłości.

Dacie radę bez bluzgów, inwektyw i osobistych wycieczek?

#polska #4konserwy #neuropa
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NieMamNicDoDodania: 1000 aborcji rocznie? I Ty w to wierzysz? Stawiam, że jest więcej niż 1000 miesięcznie! Ale dzięki nowym wytycznym oficjalne statystyki zjadą do 100 przypadków rocznie i będziecie mogli sobie pogratulować. Prolajferzy skazujący kobiety na opiekę do końca życia nad niepełnosprawnym dzieckiem. Bo w takich przypadkach ojciec szybko się ulotni. No ale uratowany boży plan...

Dobrze, że granice póki co są jeszcze otwarte.
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: Dlaczego zawsze w dyskusjach o opiece nad osobami z ZD musi pojawić się tekst o "ogromie ciepła i mnóstwa miłości". Dochodzimy z tym powoli do poziomu karty pułapki "kolega gej który nie popiera parad równości".
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: Z jednym słowem się zgodzę - podejrzenie to za mało, przy zd i innych wadach genetycznych powinno być wymaganie badań genomu przed podjęciem decyzji przez matkę. Żeby potem się nie obwiniala że jej chciane dziecko mogło być zdrowe a wiedziała na pewno że decyzja zaoszczędziła mu cierpienia. I tyle.
  • Odpowiedz
@churros8: tak działa niepełnosprawność intelektualna. Skazywanie na nią jest odbieraniem im godności. Lepiej byłoby niezaistnieć.
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: Moja mama od prawie 30 lat pracuje w szkole specjalnej właśnie dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo, w tym z Zespołem Downa. To nie są takie słodkie obrazki, jak w Klanie, że są takie fajne, sympatyczne Maciusie, które to zagrają na pianinie czy upieką precelki. To zwykle osoby ze sporą siłą, której nie kontrolują. 20-letni chłopak o wzroście blisko dwóch metrów, wadze ponad stu kilo, który może Ci przypieprzyć, jak mu
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: bo ze słodkiego b------a wyrasta duży dorosły człowiek, który nadal ma umysł pięciolatka i który nie jest mile widziany w zasadzie nigdzie.

Nie chcesz robić aborcji? TO JEJ SOBIE NIE RÓB.
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: czy ty wiesz jak się diagnozuje ZD? Jeśli w badaniach przeziernosci karkowej albo w teście PAPPa wychodzi wysokie prawdopodobieństwo wad chromosomów, to robi się dalszą diagnostykę. Można zrobić bardziej wiarygodny test wolnego dna w krwi matki (daje ok 99% pewności, nieinwazyjny, kosztuje ok 2000 zł, nierefundowany) albo przy bardzo wysokim
ryzyku amniopunkcję (czyli badanie próbki wód płodowych, które dają 100% pewności wady). To nie jest żadne podejrzenie, tylko pewna
  • Odpowiedz