Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku w Polsce dokonano 1110 #aborcja Najwięcej ze względów medycznych — ponad 600. W tym 435 z nich ze względu na możliwość wystąpienia Zespołu Downa, 200 z powodu wad dwóch lub więcej organów. W 33 przypadkach chodziło o zagrożenie dla życia matki. Tylko w trzech zabieg spowodowany był ciążą będącą następstwem czynu zabronionego.

Proszę mi wytłumaczyć, ale merytorycznie, dlaczego te 435 dzieci nie miało prawa do życia, tylko dlatego, że było podejrzane o to, że mają dodatkowy chromosom.

Jestem katolikiem i nie chcę, aby Państwo decydowało za mnie i moją żonę kogo ma ratować w przypadku zagrożenia jej życia. Ale serio, dlaczego mamy terminować dzieci z Zespołem Downa? Mam w rodzinie osobę z ZD i wymaga dodatkowej opieki, ale wnosi jednocześnie ogrom ciepła i mnóstwo miłości.

Dacie radę bez bluzgów, inwektyw i osobistych wycieczek?

#polska #4konserwy #neuropa
  • 138
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: ktoś nie będzie obciążony wychowaniem uposledzonrgo dziecka, jak ktoś takie chce to niech sobie adoptuje ale nie ma prawa wpływać na to jaką decyzję podejmą przyszli rodzice
  • Odpowiedz
@NieMamNicDoDodania: gdybys mial ZD nie napisalbys tego posta,mialbys 10%swojej wiedzy zadnej zony ani mozliwosci na rozrod. Dlaczego katolicy chca aby inni mieli gorzej niz oni. Jak bedziesz mial dzieci bedziesz sie modlil do swojego Boga zeby goraczka przeszla a co dopiero powazne choroby. Myslisz,ze dzieci z uposledzeniami sa takie kochane? Sa czesto zaniedbane, wykorzystywane i zyja w tragicznych warunkach. Koncza w domach opieki gdzie rowniez sa wykorzystywane i gnebione. Oklamali
  • Odpowiedz
  • 0
@hohohohoho pytanie było inne. Dlaczego prawo do życia dziecka z ZD jest gorsze niż prawo do "posiadania" takiego dziecka przez rodziców? Dziecko z ZD to nie osoba?


@NieMamNicDoDodania Nie jest gorsze. Każdy miał wybór. Jeśli rodzice chcieli mogli mieć dziecko z ZD przecież.
  • Odpowiedz
@Shatter: i niech sobie uważa tak długo jak tyczy się tylko jego i jego rodziny, to że komuś religia czegoś zabrania to jego prywatna sprawa. Prawo powinno być zwolnione od religijnego #!$%@?. Nikt nikogo nie zmusza do aborcji tych słodkich dałniątek jak to się próbuje ludziom wmawiać. Daje się wybór. Wybór jest najważniejszy. W tym momencie można zrezygnować z badań prenatalnych, usg i ogólnie sprawdzania rozwoju dziecka w ciąży. Paniu
  • Odpowiedz
Dacie radę bez bluzgów, inwektyw i osobistych wycieczek?


@NieMamNicDoDodania: w ustach katolika to zdanie brzmi jak groteska. A Wy dacie ludziom żyć? Bez bluzgów, inwektyw i osobistych wycieczek? Bo jak na razie to z waszej strony ciągle widzę wtrącanie się w życie obcych ludzi. Niewyedukowana hołota z poglądami ze średniowiecza.
  • Odpowiedz
Proszę mi wytłumaczyć, ale merytorycznie, dlaczego te 435 dzieci nie miało prawa do życia, tylko dlatego, że było podejrzane o to, że mają dodatkowy chromosom.


@NieMamNicDoDodania: Dlaczego zakładasz, że wszyscy rodzice tych dzieci chcieliby dokonać aborcji?
Właśnie o to w tym chodzi, żeby był wybór, wybór, nie przymus.
Jeśli religia Ci zabrania usunięcia płodu w tym, czy innym stanie, to postępuj zgodnie ze swoim sumieniem.
Ale nie narzucaj innym swoich
  • Odpowiedz
Jestem katolikiem i nie chcę, aby Państwo decydowało za mnie i moją żonę kogo ma ratować w przypadku zagrożenia jej życia. Ale serio, dlaczego mamy terminować dzieci z Zespołem Downa? Mam w rodzinie osobę z ZD i wymaga dodatkowej opieki, ale wnosi jednocześnie ogrom ciepła i mnóstwo miłości.


@NieMamNicDoDodania: Nie chcesz ale jednak chcesz. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz