Wpis z mikrobloga

Ale wiecie, że w labach się sprząta? ( ) A chłodnica Opa przypomina moją chłodnicę, która wylądowała na śmietniku przez taki wygląd ¯\(ツ)_/¯


@Catttana: To jest posprzątane dygestorium i lab. Rdzawe statywy to ząb czasu, a osad w chłodnicy to w niczym nie przeszkadzający osad związków wapnia, magnezu i żelaza pochodzący z twardości wody kranowej.
Jeśli wyrzuciłaś chłodnicę przez coś takiego, to kiepsko świadczy o twojej wiedzy. Jeśli kwas
@Niebadzlosiem: ja robiłem woda + kret + folia aluminiowa w butelce. Balon nakładasz na wylot i się napełnia.

ALE

wodór jest wybuchowym gazem, nie można go trzymać blisko źródeł ognia i w ogóle lepiej się w to nie baw. Swoją drogą, jak zrobiłem taki balon to z tego co pamiętam wcale jakoś się super nie unosił :P
A nie można syntetycznie? To podobno prosta chemia organiczna.


@Jin: Teorytycznie wszystko można, ale nie nazwałbym tego prostą chemią organiczną. Papier przyjmie wszystko, a co z tego potem wyjdzie w kolbie to często inna historia. Struktura kwasu lizergowego jest jednak nie taka prosta + posiada 2 centra chiralności. Konieczna jest więc synteza asymetryczna lub późniejszy rozdział enancjomerów. Czyni to taką syntezę zwyczajnie nieopłacalną :)