Wpis z mikrobloga

Mireczki poszukuje obecnie opon całosezonowych, nie mam jeszcze sprecyzowanego wyboru co do marki i modelu.
Wiadomo nie chce przepłacać bo poruszam się głównie po mieście po odśnieżonych drogach.
Co polecacie na rozmiar 245/45/R18?
Ciekawa opcją na oponeo są Imperial All Season Driver, miał ktoś już przyjemność lub nieprzyjemność jezdzić na tych oponach? Opinie wśród klientów oponeo są zaskakująco dobre.
#opony #motoryzacja #samochody #oponyzimowe
  • 12
  • Odpowiedz
@MarkoWN: Imperial? Wielosezonowe? Jak szkoda Ci kasy na odpowiednie opony do 18" to zmień felgi na mniejsze i kup jakieś markowe, a nie oszczędzaj na bezpieczeństwie kupując tanie opony ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@MarkoWN imperiale są dalekowschodnie. jakość mocno średnia.
całoroczne jako takie nie są złe, ale zanim się dojdzie do dobrych, to trzeba trochę badziewia odrzucić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarkoWN: mam w dwóch autach nexeny 4 season i jestem bardzo zadowolony. Fakt że jedno auto to mały grat do latania wokół komina a drugi to roboczy mini furgon ale do tej pory nie sprawiały niespodzianek choc zimy ostatnio nie było. Próbowałem je pomęczyć na wodzie przy okolicach zera i zachowują się bardzo poprawienie. Do "limuzyny" zakładam jeszce lato zima ale tam nabijam kilometry na autostradzie więc pewnie wielosezonowe zajechałbym szybko
  • Odpowiedz
No właśnie ja dużo kilometrów po autostradach nie robię, głównie miasto do pracy i do domu. Zastanawia mnie czy tyle pozytywnych opinii na oponeo przy tych Imperialach to efekt #60groszyzawpis czy to na prawdę szczere opinie użytkowników.
  • Odpowiedz
@MarkoWN: To jest Polska, ludzie będą chwalić tanie opony, bo "nie będę płacił 1,5x więcej za markę, opona to opona". Generalnie całoroczne opony to bardzo dobre rozwiązanie (o ile nie jeździsz po górskich zadupiach zimą), ale warto brać te lepsze- ja mogę polecić Bridgestone WeatherControl (świetne na deszczu, na suchym i śniegu też spoko, beznadziejne na lodzie i głośne na kostce, miałem je w rozmiarze 185/60 R14) i Nokiany Weatherproof (spoko
  • Odpowiedz
@MarkoWN: jak chcesz z tańszych to Hankook Kinergy 4S lub 4S2. Nie idź w chińskie wielosezony bo one będą działać jako tako pierwszy sezon, a drugi już będziesz miał łyżwy na wodzie/sniegu...
  • Odpowiedz
@MarkoWN: Po ostatniej zimie, żałowałem że założyłem zimówki, zamiast jeździć na letnich. Szczerze uważałem, że na wielosezonie, przy obecnych opiniach da się spokojnie jeździć w każdych warunkach. Niestety, stałem się posiadaczem auta na oponach wielosezonowych i na wiosnę z auta wyjadą. Opony z 2018 roku, a na mokrej drodze zachowują się bardzo niepewnie, koleiny, kałuże od razu czuć na kierownicy. Opony są głośne, zarówno latem, jak i aktualnie, czy to w
  • Odpowiedz
@MarkoWN: ja bym brał yokohama bluEarth 4s aw21, fajne całoroczne opony. Dobrze się sprawdzają zarówno w lecie jak i w zimie i nie widze wcale różnicy w spalaniu.
  • Odpowiedz