Wpis z mikrobloga

@Sindarin Nie ma chyba czegoś takiego, że nie można. Warto jednak znać przyczynę takiego intensywnego przetłuszczania. Może być tak, że Twoja skóra głowy jest przesuszona i broniąc się, wylewa tłuszcz. Czym ją myjesz? Jeśli jakimś zelem pod prysznic albo "typowym" szamponem to pomóc może zmiana szamponu na łagodny lub/i rozcieńczanie go przed nałożeniem.
Lagodnym szamponem jest np Petal fresh z Rosmanna lub Vianek, tez można kupic w rossmannie
@Sindarin: Można myć codziennie, jak intensywnie ci się przetłuszczają to nawet rzekłbym, że trzeba.

btw polecam szampon lawendowy Ziaja. Tani jak barszcz a włosy z rana nieco mniej przetłuszczone.
@girlsjustwannahavefun: Ja lubię myć włosy codziennie jednak zauważyłem, że jak stopniowo zmniejszam częstotliwość mycia to rzeczywiście przetłuszczają się mniej.

@Sindarin: Jak ja szukałem zastępstwa dla SLS-ów (btw. nie znalazłem - wróciłem do szamontu H&S) to robiłem tak, że co drugi dzień myłem samą wodą.
@Sindarin: ja myje głowe codziennie rano od 15-20 lat, kiedyś myłem 2x dziennie.

Prysznic biorę codziennie rano i wieczorem, czasem i w ciągu dnia.

Zęby myje 3 x dziennie, rano, po obiedzie i wieczorem.

Nie rozumie ludzi, którzy nie dbają o higene tak samo, czasem jak się dowiaduje, że ktoś myje się raz na 2 dni to mam ochotę zwymiotowac.