Wpis z mikrobloga

#gory #beskidy #beskidniski #komancza #rymanow #las #wedrowkazyciejestczlowieka #jawornik

i wróciłem z gór. Nóg albo nie czuję albo czuję boleśnie. Trasa wiodła czerwonym szlakiem od Komańczy (gdzie sprzedają niezłe #p--o KOMAN) do Rymanowa. Kilka ostrych podejść (na Jawornik, na Tokarnię, na Kamień) i wszystkie w asyście deszczów, które siąpiły jak wściekłe. I ani jednego turysty. Nawet w opuszczonej wsi Jawornik, gdzie jest sympatyczna wolna chatka dla wolnych ludzi. Pierwsi ludzie na trasie zostali zarejestrowani w bazie namiotowej Wisłoczek, a i tak to byli "bazowi". Błoto na trasie takie, że bez kijków byłoby dużo ciężej.

A na przełomie nocy i dnia, czyli zaraz przed świtem zbudził mnie... jeleń. Rozbiliśmy z kolegą namioty zaraz za wsią Puławy i to zaraz obok drogi, ale i tak blisko rykowiska. Ciekawie ludzie reagują, jak się mówi, że a rano to mnie zbudził jeleń ;)

No i dobrze mi było bez internetu. Przydaje się, ale tak po prawdzie, to wolę chodzić po górach niż się nudzić w necie.

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SPGM1903: Jestem zielony w tematyce wędrowania po górach ale przyznam, że Beskidy bardzo mnie pociągają. Jak się przygotować do takiej wyprawy na pierwszy raz? Gdzie się udać, Ustrzyki Dolne?
  • Odpowiedz
@brzooz: z czasem pewnie będzie, jak tylko zgram dane od kolegi, który miał aparat. Ale zamiast oczekiwać zdjęcia - wybierz się sam, przejdź góry. Może się wydawać - nie warto dla jednego widoczku. Bo tu o przechadzki chodzi. Widoki są, że tak powiem, dodatkiem.

A zdjęcia są też na Panoramio:
  • Odpowiedz
@marciin88: Ja pojechałem do Komańczy. Czyli tak de facto, zacząłem tam, gdzie skończyłem szlak 2 lata temu - od Polańczyka/Cisnej do Komańczy :)

Możesz udać się do Ustrzyk, możesz nawet do Wołosatego! Gdziekolwiek pojedziesz - będzie dobrze. Bo od góry Kamień na wschód są już formalnie Bieszczady.

Jak się przygotować? Nie jest to łatwe i na wstępie trzeba wydać troszkę kasy i poczekać jakiś czas (mam na myśli - rozchodzić
  • Odpowiedz
@SPGM1903: wow! Nie spodziewałem się tak obszernej odpowiedzi, dzieki! Czyli przed taką wyprawą trzeba się naprawdę dobrze zaopatrzyć. A ja myślałem że wystarczy mi mały plecak, scyzoryk i coś ciepłego. ;-)

Dzieki jeszcze raz za wprowadzenie.
  • Odpowiedz