Wpis z mikrobloga

Dziś dowiedziałem się czegoś, co było dla mnie straszliwym szokiem.
Co pokazało mi jak niesamowita przepaść jest pomiędzy mną a innymi ludźmi.

Otóż pewna kobieta na #tinder, o której to kobiecie sądzę z dużym prawdopodobieństwem, że nie ma nikogo, podała mi listę przyjemności jakie odczuwa. Lista ta była całkiem spora.
Było to dla mnie szokiem, ponieważ odkąd w grudniu zostawiał mnie dziewczyna nie było ani jednego momentu kiedy odczuwałem przyjemność. Ani jednej sekundy.
Po prostu jeśli nie mam dziewczyny to nic nie jest w stanie sprawiać mi przyjemność.
Wszystkie hobby które miałem rzuciłem natychmiast po rozstaniu, ponieważ w sytuacji kiedy jestem sam nie dają mi one już absolutnie nic.
Dla mnie każda sekunda kiedy nie mam dziewczyny to jest tylko i wyłącznie cierpienie, stąd od miesięcy myślę bez przerwy o samobójstwie.

Teraz rozumiem już, dlaczego zupełnie nie jestem w stanie się z nikim dogadać.
Po prostu inni ludzie są w stanie doświadczać przyjemności nawet kiedy są sami i nie są w stanie zrozumieć, że ja nie odczuwam żadnej. #!$%@?ą jakieś bzdury o zajęciu się innymi rzeczami, o szukaniu satysfakcji w pracy.
Dla mnie to jest totalny kosmos, bo dla mnie absolutnie jedynym źródłem satysfakcji, czy przyjemności jest kobieta, inne nie istnieją.

W sumie dobrze, że zrozumiałem tę różnicę, będę miał o czym mówić na telefonach zaufania dla samobójców na które dzwonię kilka razy w tygodniu.

#rozstanie #samobojstwo #psychologia
  • 47
@szpongiel: tak, tak po co cała nauka o psychologii, psychiatrii, po co wszystkie badania, leki, całe stosy książek jak wszystko można rozwiązać jedną sesją z psychodelikami... Skąd wy się bierzecie? Zastanowiłeś się na tym co piszesz? Nagle typ weźmie LSD i zmieni swoje myślenie za pomocą czarodziejskiej różdżki? Takie posty jak twoje mogą tylko zaszkodzić bo ktoś serio uwierzy w te magiczne bzdury które próbujesz wciskać. Nie ma dróg na skróty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@turok2016:

Nagle typ weźmie LSD i zmieni swoje myślenie za pomocą czarodziejskiej różdżki

Mniej więcej tak, tylko za pomocą LSD, nie różdżki. Można zmienić myślenie albo przynajmniej znaleźć skuteczną drogę do tej zmiany. Wiesz jak to działa? Nie neguję badań. O tym też zresztą jest w badaniach. Jak dotąd wszelkie badania kliniczne z psychodelikami dają dobre rezultaty ¯\_(ツ)_/¯
Oczywiście nie ma 100% pozytywnych rezultatów. W żadnej terapii nie ma. Psychodeliki mają
@szpongiel: tylko do takich badań są selekcjonowani ludzie i to nie są przypadkowe osoby z problemami o krórych nic się nie wie. LSD to może być narzędzie a nie magia przez którą nagle zmieni myślenie na pozytywne, najpewniej tylko by się upewnił w swoich przekonaniach albo jeszcze dużo bardziej mu by się pogorszyło bo nie wiem na podstawie czego zakładasz, że nagle po zażyciu LSD mu się odmieni wszystko na pozytywne