Wpis z mikrobloga

Taka hipoteza: Szkoły pewnie dodały swoje, ale jest więcej niż jedna przyczyna wzrostu zachorowań. Wszak w lipcu i sierpniu dzieci spędzały całe dnie kontaktując się ze sobą, biegając po placach zabaw, wyjeżdżając etc....

Przez wakacje ślizgaliśmy się w okolicach współczynnika reprodukcji nieco ponad jeden przez co epidemia się rozwijała bardzo powoli, a pod koniec sierpnia w zasadzie rozwój się zatrzymał. Zmiany które podniosły choćby o niewiele ten współczynnik reprodukcji zmieniły epidemię na powrót z "liniowej" na wykładniczą - tym mocniej im więcej ponad 1. Zaznaczony spadek liczby chorych był tylko na papierze. Po prostu zaczęto wypuszczać na ulicę ludzi zakaźnych co podniosło ten współczynnik reprodukcji.

Wypuszczanie ludzi bez potwierdzenia że nie są już zakaźni było krótkowzroczne i szybko się zemściło - dwa tygodnie później.

#koronawirus #covid19 #covid19stats #polska
maniac777 - Taka hipoteza: Szkoły pewnie dodały swoje, ale jest więcej niż jedna przy...

źródło: comment_1602758250UNCKoXPyNVrWd5kPIz9S2T.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniac777: to zatrzyma się procedurami. pis nie wystawi się na zadną krytyke a my sobie tu tylko mozemy dywagować. jak mniemam gdyby nagle znowu robili 15 tysiecy testów przypadkowo i by było po 500-600 przypadków nawet bysmy o tym dzisiaj nie pisali:))
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Ale ja mówię o tym, ze łóżka sie skończą z respiratorami. Nie każdy w szpitalu z covidem potrzebuje respiratora, ale w tym tempie wzrostu zakażeń i zajętych tych wlasnie łóżek, braknie ich za jakieś 10 dni. Teraz pod respiratorami jest 450 osob, a dostępnych jest ok 800. Respiratorów jest więcej, ale nie ma ich kto obsłużyć bo nie ma tylu lekarzy którzy to potrafią.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: No właśnie postuluję zatrzymanie epidemii procedurami - powrotem do tych które były gdy epidemia była jeszcze pod kontrolą.

Co do szpitali informacja z mojej okolicy z wczoraj:
  • Odpowiedz
@tom3k86: no to się skończą i co mamy z tym zrobić? zamknąć się w piwnicach na 3 miesiace wyjśc i znowu mieć to samo? nikt z nas nie chciał takiej pandemii, nikt z zdrowych się nie cieszy ze jest zdrowy. Przyda się ludziom trochę pokory...
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Twoje założenie było takie że mniejsza liczba testów zmniejszy liczby i media przestaną się tym interesować. A ja Ci wskazuje że mniejsza liczba testów nie zmniejszy liczby osób pod respiratorami - będzie odwrotnie - więc nie zmniejszy się zainteresowanie mediów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniac777: nie wiem skąd mieli źródła, ale w RMF podali, że szkoły odpowiadają, za ok 10% zakażeń. W ponad połowie to zakażenia rozproszone. Czyli prawda jest tak, że nie ma już nad tym żadnej kontroli i do końca miesiąca będziemy mieli pewnie więcej przypadków niż jesteśmy w stanie przetestować.
  • Odpowiedz