Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Miałem plan otworzyć dodatkową działalność do piaskowania, mianowicie mycie elewacji, kostki brukowej i tym podobne prace. W planach było zakupienie w budżecie 35 tysięcy zł rusztowania, myjki i agregatu prądotwórczego ponieważ myjka ma 8kw i mało kto ma takie przyłącze u siebie w domu. Jak się jednak okazało producent dokonał zmian konstrukcyjnych w silniku i teraz nie jest w stanie pracować na agregacie bo zwyczajnie go uszkodzi. Dealer proponuje mi rozwiązanie w postaci modelu hds 1000 be jako myjki z agregatem ale nie jest ona mobila i musi stać np na pace samochodu a po zakupie jej nie wystarczy mi pieniędzy na zakup rusztowania. Myjka ta podobno nadaje się do najcięższych robót np mycie koparek, zaolejonych sprzętów, maszyn rolniczych z tym że ja żyje w Polsce C konkretnie rejony Chełm, Hrubieszów gdzie praktycznie nic nie ma i nie wiem czy taka inwestycja ma tu sens. Pracuje ktoś w tej branży, jest jakieś zapotrzebowanie na to?

#pracbaza #biznes #dzialalnoscgospodarcza #budownictwo
el_dreso - Miałem plan otworzyć dodatkową działalność do piaskowania, mianowicie myci...

źródło: comment_16027396027Vhg49SFighl0BoA1Y38zT.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
Zapotrzebowanie jest, ale żeby zarabiać sensowne pieniądze potrzebujesz przynajmniej podnośnik koszowy. Zleceń gdzie możesz ustawić rusztowanie i jest to opłacalne liczę na 5%( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najważniejsze, tego typu usługi prowadzisz na terenie kraju nie wokół komina bo nie zarobisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x7aytech: pracujesz trochę przy innym typie klienta jak ja bym chciał bo była by to moja trzecia działalność i nie chciałbym jeździć po kraju zaniedbują dwie pozostałe
  • Odpowiedz
@el_dreso: Od kiedy silników inwerterowych nie można zasilać z agregatów? XD to nie jest kosmiczna technologia, większość pralek ma takie silniki xD
Potrzebujesz po prostu agregat z pełna, wygładzona sinusoida i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x7aytech: ale skoro trafiłem na fachowca to czy jest różnica między myciem gorącą a zimna wodą na tyle istotna ze warto w to inwestować?
  • Odpowiedz
@el_dreso: Przecież część sprzętu można wynająć jeśli będzie potrzeba. Może nie potrzebujesz myjki na gorącą wodę, a jak będzie taka koniecznosć to można wypożyczyć. Elewacje się myje? Myślałem, że piaskuje, bo z wysokociśnieniowej będzie sporo wody, a nie każdy chce sobie narobić bałaganu. Roboty jest sporo na mycie, zwłaszcza w budownictwie - w geotechnice mycie ścian szczelinowych, ale to po całej Polsce.
  • Odpowiedz