Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Taka sytuacja wyszła,
Jestem osobą zatrudnioną na podstawie Umowy Zlecenie. Umowa została podpisana 1 września i trwa do końca października po czym zostanie przedłużona. Stawka godzinowa wynosi 17zł brutto/h, jako że załatwiłem tj. zapisałem się do szkoły policealnej i uzyskałem status osoby uczącej się poniżej 26 lat przez co mam PIT 0 i na rękę zarabiam tyle ile wynosi brutto. 6 dni temu przez neta zarejestrowałem się w PUP (Powiatowy Urząd Pracy) jako osoba Bezrobotna w celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego. Teraz będę składać wniosek przy współpracy z jednym z ośrodków szkoleniowych aby uzyskać refundację szkolenia dla osób bezrobotnych. Praktycznie większość zostanie sfinansowana z PUP a Ja będę musiał dopłacić niewielką część ponieważ szkolenie/kurs przewyższa wartość środków, którymi dysponuje PUP na jedną osobę. Pytania są następujące:
1. Czy PUP widzi że jestem zatrudniony na podstawie Umowy Zlecenie? (Nie odprowadzam składek zdrowotnych)
2. Czy PUP może się przyczepić o to że pracuję na podstawie Umowy Zlecenie od ponad miesiąca a dopiero kilka dni temu uzyskałem status osoby Bezrobotnej i korzystam z ubezpieczenia zdrowotnego a przy okazji będę teraz wnioskować o refundację szkolenia?
3. Co najlepiej teraz zrobić? Zależy mi na tym szkoleniu.
#bezrobocie #praca #pracbaza #prawo #pieniadze #urzadpracy #pup #kurs

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f86d70d605297c54a62c4d6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Z tego co wiem to w ostateczności szkoły policealne mogą ubezpieczać zdrowotnie słuchaczy, podobne zasady jak na uczelniach wyższych. Dopytaj się jak najszybciej w sekretariacie szkoły, a z urzędu wyrejestruj, żeby Ci kary nie dowalili
@AnonimoweMirkoWyznania: Oj mocno cebulisz, ale ci odpowiem.
1. Nie wiem czy każdorazowo to sprawdzają, bo wiem że pewnie to robią jeśli ktoś ma prawo do zasiłku.

2. Rejestrując się składasz oświadczenie że wszystkie dane wypełniłeś zgodnie z prawdą. Pracując na UZ nie dostałbyś statusu bezrobotnego więc pewnie poświadczyłeś nieprawdę. Podobnie jest np. z tym że PUP wymaga wszystkich świadectw pracy czy umów zlecenie/oświadczeń o dochodach. Zazwyczaj tego nie sprawdzają jeśli z
Teraz to już troche za późno.


@torgall: Dlaczego za późno? Ma poinformować urząd pracy o podjęciu zatrudnienia do 7 dni kalendarzowych, a chłop pisze, że zarejestrował się 6 dni temu ¯\_(ツ)_/¯. Jutro ma ostatni dzień na wyrejestrowanie, a później może się martwić.
@PapaSar: Dlatego że rejestrując się i będąc uprzedzony o odpowiedzialności karnej poświadczył nieprawdę w ankiecie lub też w innych częściach procesu rejestracji - patrz. zrzut ekranu. Swoją drogą dodam do poprzednich informacji że podstawą przyznania statusu bezrobotnego jest też brak nauki w trybie stacjonarnym (dziennym) i gotowość do pracy w pełnym etacie lub połowie jeśli jest się niepełnosprawnym.

Do obowiązków osoby bezrobotnej należy:

- zawiadomienie w ciągu 7 dni powiatowego urzędu
t.....l - @PapaSar: Dlatego że rejestrując się i będąc uprzedzony o odpowiedzialności...

źródło: comment_1602701959qIpXNYQhqKxToH517ckPus.jpg

Pobierz