Wpis z mikrobloga

Idealnie przedstawiony schemat tworzenia ścieżek rowerowych. Takie buble są w całej Polsce. Potem pretensje do całego świata, że są ścieżki a rowerzyści i tak jeżdżą ulicą obok.

#rower #szosa
Baczy - Idealnie przedstawiony schemat tworzenia ścieżek rowerowych. Takie buble są w...
  • 50
  • Odpowiedz
@n_____S: najgorzej z miasta wyjechać gdy trzeba jechać przez całe miasto () Wolę nadrobić 10km niż pchać się pseudo infrastrukturą 5 km
  • Odpowiedz
@Baczy: ależ ten gościu #!$%@?. sam na początku mówi, że drogi rowerowe są spoko do rekreacyjnej spokojnej jazdy, a zaraz potem ma pretensje, ze nie może sobie na nich trenować. no debil xD

poza sytuacją z ludźmi na ścieżce, ten typek sam jest problemem. a jak serio chcesz trenować, to robisz to za miastem na bocznych, mało uczęszczanych drogach, a nie na ścieżce rowerej przy głównej drodze poprzecinanej drogami podporządkowanymi
  • Odpowiedz
Kolarzówka jest? Jest

Wolisz na ulicy wyprzedzać kogoś kto się wlecze 20km/h czy kolarza jadącego 40?

Obcisłe spodenki są? Są

A w czym powinno się jeździć na rowerze? Jeansy? Bawełniane dresy?

#!$%@?
  • Odpowiedz
@Baczy: to kolarze szosowi wypierd***ć na tor a nie po publicznych drogach. Ja jak chcę się ściągać to muszę jechać na tor. Też mogę nakręcić filmik o tym jakie to polskie drogi są słabe, beznadziejne i ile tam rowerzystów jeździ. Przykro mi wszystkich obowiązuje to samo prawo, chcesz jeździć z kolegami w obcisłych lateksach to na tor, a nie potem płacz o ścieżki. Może wam osobne pasy ruchu wydzielić, bo
  • Odpowiedz
@Dzikus_Z_Detroit: Ty najpierw się dowiedz co to jest lateks, później zacznij pisać w internatach.
Żeby nie być konstruktywnym, to pokaz ile znasz dróg, które nagle się kończą w środku miasta? Tak, jak to jest ze ścieżkami. Ile masz dróg brukowych, bo do tego należy porównać kostkę bauma jadąc na rowerze? Dlaczego kogoś wysyłasz na tor? Nie może jeździć ścieżką? Jakiś jest zakaz trenowania na ścieżce? Przecież to absurd porównywalny do
  • Odpowiedz
@Baczy: Czyli jak zwykle, dla mnie nie ścieżka bo ja chcę #!$%@?ć, no i jakbym #!$%@?ł razem z tymi sezonowcami po ścieżce to by było niebezpiecznie więc będę jeździł po asfalcie. Standardowy pedał w akcji... #!$%@? co za dzbana tu linkujesz.
  • Odpowiedz
@Baczy: typowi się coś w mózgu po przestawiało. To że wybrał sobie taką zabawę w wolnym czasie nie oznacza, że wszyscy mają się dostosować do niej. Jest ścieżka to ma nią jechać, niech sobie nią dojeżdża 10 na godzinę, jak ma opony za wąskie, do miejsca w którym będzie trenował. A grupa 10 kolarzy xD na DDR to kuriozum jakieś. Sobie wymyślił, że mu się trening zaczyna i kończy pod
  • Odpowiedz
@DejwiD: gówniane porównanie i z dupy. Proste nie ma miejsca na szybką jazdę to wyjazd na tor, tak samo jak ktoś chce jeździć szybko autem. Wszyscy są równi, nie ma wyjątków. Dużo dróg jest dziurawych, brukowych i w remoncie. Jest przepis jechać droga rowerowa to ma tamtędy jechać.
  • Odpowiedz
@DejwiD: W sumie łamie przepisy: Według prawa o ruchu drogowym rower to “pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h.”
  • Odpowiedz
@jos: jest gdzieś zapis, ze DDR służy do komunikacji, a nie do treningu? Może gdzieś jest tez analogiczny przepis dla samochodów,ze ulicami nie można jeździć sobie bez celu. Tylko z punktu A do B.
Miejsce aktywnosci przeznaczonej dla rowerów szosowych jest szosa :)

@Dzikus_Z_Detroit: @jos: Lubię ten zwrot: jest ścieżka to ma nią jechać - z ust kierowców. Szkoda, ze pada częściej niż: jest ograniczenie do 50 km/h to mamy maksymalnie z taką prędkością jechać. Kierwa belki w swoim oku nie widzicie...

A gówniana i z dupy to może być co najwyżej jakość Twoich wypowiedzi. Wszyscy są równi, no chyba, że jedziemy 70 km/h na pięćdziesiątce. To
  • Odpowiedz
@DejwiD: przez cały film narzeka jak to mu źle, bo on jest rowerzystą SZOSOWYM, i nie rozumie że on jest dla kierowców tak samo upierdliwy jak dzieci są dla niego.

I wiesz, jak mi się droga nie podoba to i tak nią jadę, nie skręcam na chodnik.
  • Odpowiedz
kolejny co nie zrozumiał przekazu. Jakie jest ograniczenie prędkości na ścieżce rowerowej? Takie jak na przylegającej ulicy? Czyli jak ktoś jedzie 30km/h przy ograniczeniu do 50, to kierowcy o takim kimś mówią z trwogą: ale #!$%@?


@DejwiD: Ale ogarnj typie, że Ty nie masz jechać tyle ile wolno tylko tyle na ile pozwalają warunki, w tym spowodowane zatłoczeniem ścieżki. Czego nie rozumiesz? Masz zachowywać ostrożność, chcesz #!$%@?ć jedź tam gdzie
  • Odpowiedz
jest gdzieś zapis, ze DDR służy do komunikacji, a nie do treningu? Może gdzieś jest tez analogiczny przepis dla samochodów,ze ulicami nie można jeździć sobie bez celu


@DejwiD: analogiczny przepis dla samochodów byłby taki, że nie służą one do treningu. Jest wręcz zakaz zapierladania oraz mowa o dostosowaniu prędkości do panujących warunków. Nie wiem skąd ci się wzięła analogia bezcelowości skoro "kolarze" bez celu nie jeżdżą?

Kierwa belki w swoim
  • Odpowiedz
@DejwiD: W ogóle z pedałami na szosach jest trochę tak jak z feministkami, chcieliby wszystkie uprawnienia kierowców samochodów ale żadnych obowiązków. Nie ma tak misiu, macie tak samo jak reszta pilnować, żeby się w kogoś nie #!$%@?ć, zachować należytą ostrożność, a przede wszystkim przestrzegać przepisów. Ścieżka się nie podoba bo dupa boli? Twój problem. Tak jak kierowcy znoszą progi zwalniające tak wy musicie się przeprosić z krawężnikami, przynajmniej dopóki do
  • Odpowiedz
@gorzki99: @Baczy: Przepisy jasno mówią. Jeżeli nie ma chodnika to pieszy może korzystać z DDR jak nie ma chodnika:

4.Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi. \


Natomiast odcinek ze zdarzenia z dzieckiem nigdy nie powinien być oznaczony jako DDR,
  • Odpowiedz