Wpis z mikrobloga

@MacronT1000:
Rozpie*dalają mnie osoby mówiące nie niewolnictwie maseczkowym, czipach itp jednocześnie zapominając o telefonie, z którym wszędzie chodzą sprzedając swoje informacje gdzie się tylko da nawet jak srają xD

Uga-buga zdejmij maske niewolniku! Zdejmij kaganiec! Chcą nas kontrolować dzięki chipom!

..
Pobierz
źródło: comment_1602592228zhEvkAoCjaRaJVyvBhGBzm.jpg
@Mr_3nKi_: Gdyby nas tak na prawdę chcieli kontrolować to czipy nie mają kompletnie sensu xD ograniczałyby się tylko do lokalizacji, a przecież każdy ma telefon i lokalizacja udostępniana jest dla firmy google, facebooka etc i wystarczy tylko telefon zamiast bawić się w jakieś czipy xD jakby tego było mało telefon wyposażony jest w kamerkę z przodu i z tyłu, rozmowy mogą być podsłuchiwane, wszystko xD
Problem w tym że nie da
Problem w tym że nie da się technicznie kontrolować każdego człowieka na ziemi xD


@NaczelnyWoody: oczywiście, że się da :) Chiny i ich pilotażowy program są tego dobrym przykładem https://pl.wikipedia.org/wiki/System_zaufania_spo%C5%82ecznego
.
.

i nie ma najmniejszego sensu kontrolować bo po jaką cholerę?

Na przykładzie Chin - kontrolować bezpośrednio faktycznie nie ma sensu, ale pośrednio jak najbardziej. Poprzez monitorowanie obywateli są wstanie zdławić opozycjonistów w zalążku, a każdego nieprzychylnego rządowi obywatela wraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaczelnyWoody: Aż mi przypomniało że coś było o trollu który miał dość ruchu na "swojej" ulicy i dymał z wózkiem pełnym smartfonów żeby Google oznaczylo ulice jako zakorkowaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MacronT1000: dobra dobra - ale trzeba rozróżnić dwie rzeczy - postawienie znaku równości między maseczka, a czipem oraz sygnalizowanie problemu, jakim jest ograniczenie dostępu do dóbr. Akurat to drugie jest dość istotne i, jako społeczeństwo, powinniśmy rozumieć co się dzieje i dlaczego żeby też umieć zauważyć gdzie przebiega granica i kiedy zostanie przekroczona
@MacronT1000: Co wy byście biedaki zrobili bez tych skrajnych szurów? Dobrze, że oni istneją możecie dzięki temu wrzucić każdego kto ze sceptycyzmem podchodzi do tego całego cyrku do wora szurów i foliarzy z dumą uważając się za inteligentów
@MacronT1000: Najlepsze jest to ze „myślenie włączają” zwykle ludzie bez wykształcenia. Rozwoziciele pizzy, łaska sprzedająca próbki perfum na FB, sprzedawca na stacji, mamuśka 4x500+, ochroniarz w zakładzie który dezynfekuje przeciwko covid itd.
Ja osobiście to już nie mam siły rozmawiać z nimi bo logiczne argumenty są zwykle przebijane informacjami z YT. Ech....
@MacronT1000: jakieś 17-18 lat temu, kiedy już mocno surfowałem po sieci, naczytałem się (wówczas jako dzieciak) takich teorii spiskowych o chipowaniu etc. Nie powiem, niektóre zrobiły na mnie jakieś tam wrażenie. Ale lata mijały, "uruchomiłem myślenie" i zauważyłem, że wg szurów cały czas zbliża się ten moment chipowania, JUŻ ZA CHWILĘ będą nas chipować. No i mija rok, 5, 10, 20 i nadal nic xD. Teraz znowu mają nas chipować przez