Wpis z mikrobloga

Od ponad roku szukam działki pod #budowadomu w okolicach #krakow i do tej pory nie udało mi się na nic sensownego trafić. Szukam ok. 10a, aby miała w miarę bezproblemowy dojazd do miasta, podmiejski autobus i jakiś sklep w okolicy, by nie musieć po jedno piwko jechać autem. Mój budżet to 200-250k.

Byłem nastawiony raczej na północ - wyżej od Krakowa, fajne tereny na rower i można trafić na działkę z ładnym widokiem. Przeglądam internetowe ogłoszenia - nic ciekawego w rozsądnych pieniądzach. Jak coś ciekawego się trafiało to zwykle w ciągu 2 dni spadało. Przez parę dni w lato zjeździłem na rowerze trochę okolic od Tomaszowic po Michałowice, klucząc uliczkami szukałem ogłoszeń i zaczepiałem ludzi. Niestety, jak coś znalazłem to potem nic z tego nie wychodziło - jak ludzie nie mają potrzeby sprzedać to wołają wysokie ceny, albo co mi się zdarzyło - rezygnują ze sprzedaży dzień przed transakcją...

Mireczki mieszkający pod Krakowem, może macie pomysł gdzie szukać? Gdzie według was są ciekawe miejsca do zamieszkania? Albo może wiecie o jakiś działkach na sprzedaż w Waszej okolicy?

#dzialka #nieruchomosci
  • 21
@Kreskowiak: to poszukaj takiego co buduje wolnostojace. za 250k masz pol domu w stanie deweloperskim z dzialka (fakt ze mniejsza niz 10ar, ale co kto woli - mniejsza dzialka mniej koszenia). no i nie musisz #!$%@? sie z budowa i wykonawcami, masz rekojmie 5 lat i latwiej zaplanowac budzet. budowa domu jak nie masz nawet dzialki to studnia bez dna
@promateosz: 7 lat temu to jeszcze inne ceny były :)

@gryfik1989: @Kreskowiak: Od żadnego dewelopera, co Ty, kolegę Mirka na minę chcesz wsadzić? Przecież te domy od dewelopera to wszystko najtańszym kosztem stawiane i żeby ładnie wyglądało, a co w środku to już nie jego problem jak za kilka lat zacznie wszystko wychodzić do wierzchu. Sam postawisz to wiesz co masz
@Kreskowiak: ja szukałem na portalach i też nic z tego nie było, natomiast jakiś czas temu pojechałem do miejscowości która mnie interesuje i się po prostu ludzi pytałem czy ktoś coś wie o działkach do kupienia. W teorii dostałem i kontakt i znalazłem działkę a w praktyce to się okaże co z tego wszystkiego wyjdzie.

@bartez_94: na północ trafi się tańsze działki ale to syf i cena po dociągnięciu mediów/zrobieniu
@gryfik1989: Jak się nie znasz to siadasz do komputera, wiadro kawy i po miesiącu wiesz jak w teorii dom postawić od zera. To żadna filozofia nie jest żeby zdobyć wiedzę potrzebną do przypilnowania kogoś

@augusto-mises: Jak wyżej, jak przypilnujesz tak masz. I słusznie prawisz z kierownikiem budowy, na tym się nie oszczędza
@robertx: teoria a praktyka... wybor jest taki ze albo spisz na tej budowie i pracowales w budownictwie to sobie jakos ogarniesz temat. jak nie to wydasz na budowe wiecej niz deweloperowi a gwarancji roboty/faktur nie dostaniesz. i szukaj potem ekipy po budowach do poprawek...fakt jest tez taki ze co lepsze dzialki skupuja i dziela deweloperzy bo ich na to stac zeby kupic 30-50 arow + moga budowac na dzialkach mniejszych niz
@gryfik1989: Budowa domu to już moja przemyślana decyzja. Zdecydowana większość deweloperskich domów to lipa. Oczywiście da się znaleźć dobrze wykonane, duże wolnostojące budynki na sporej działce (np. Zielona Dolina w Mnikowie) - no ale za to trzeba sporo zapłacić.
y na rower i można trafić na działkę z ładnym widokiem. Przeglądam internetowe ogłoszenia - nic ciekawego w rozsądnych pieniądzach. Jak coś ciekawego się trafiało to zwykle w ciągu 2 dni spadało. Przez parę dni w lato zjeździłem na rowerze trochę okolic od Tomaszowic po Michałowice, klucząc uliczkami szukałem ogłoszeń i zaczepiałem ludzi. Niestety, jak coś znalazłem to potem nic z tego nie wychodziło - jak ludzie nie mają potrzeby sprzedać to