Wpis z mikrobloga

Od ponad roku szukam działki pod #budowadomu w okolicach #krakow i do tej pory nie udało mi się na nic sensownego trafić. Szukam ok. 10a, aby miała w miarę bezproblemowy dojazd do miasta, podmiejski autobus i jakiś sklep w okolicy, by nie musieć po jedno piwko jechać autem. Mój budżet to 200-250k.

Byłem nastawiony raczej na północ - wyżej od Krakowa, fajne tereny na rower i można trafić na działkę z ładnym widokiem. Przeglądam internetowe ogłoszenia - nic ciekawego w rozsądnych pieniądzach. Jak coś ciekawego się trafiało to zwykle w ciągu 2 dni spadało. Przez parę dni w lato zjeździłem na rowerze trochę okolic od Tomaszowic po Michałowice, klucząc uliczkami szukałem ogłoszeń i zaczepiałem ludzi. Niestety, jak coś znalazłem to potem nic z tego nie wychodziło - jak ludzie nie mają potrzeby sprzedać to wołają wysokie ceny, albo co mi się zdarzyło - rezygnują ze sprzedaży dzień przed transakcją...

Mireczki mieszkający pod Krakowem, może macie pomysł gdzie szukać? Gdzie według was są ciekawe miejsca do zamieszkania? Albo może wiecie o jakiś działkach na sprzedaż w Waszej okolicy?

#dzialka #nieruchomosci
  • 21
@Kreskowiak: to poszukaj takiego co buduje wolnostojace. za 250k masz pol domu w stanie deweloperskim z dzialka (fakt ze mniejsza niz 10ar, ale co kto woli - mniejsza dzialka mniej koszenia). no i nie musisz #!$%@? sie z budowa i wykonawcami, masz rekojmie 5 lat i latwiej zaplanowac budzet. budowa domu jak nie masz nawet dzialki to studnia bez dna
@promateosz: 7 lat temu to jeszcze inne ceny były :)

@gryfik1989: @Kreskowiak: Od żadnego dewelopera, co Ty, kolegę Mirka na minę chcesz wsadzić? Przecież te domy od dewelopera to wszystko najtańszym kosztem stawiane i żeby ładnie wyglądało, a co w środku to już nie jego problem jak za kilka lat zacznie wszystko wychodzić do wierzchu. Sam postawisz to wiesz co masz
@Kreskowiak: ja szukałem na portalach i też nic z tego nie było, natomiast jakiś czas temu pojechałem do miejscowości która mnie interesuje i się po prostu ludzi pytałem czy ktoś coś wie o działkach do kupienia. W teorii dostałem i kontakt i znalazłem działkę a w praktyce to się okaże co z tego wszystkiego wyjdzie.

@bartez_94: na północ trafi się tańsze działki ale to syf i cena po dociągnięciu mediów/zrobieniu
@gryfik1989: Jak się nie znasz to siadasz do komputera, wiadro kawy i po miesiącu wiesz jak w teorii dom postawić od zera. To żadna filozofia nie jest żeby zdobyć wiedzę potrzebną do przypilnowania kogoś

@augusto-mises: Jak wyżej, jak przypilnujesz tak masz. I słusznie prawisz z kierownikiem budowy, na tym się nie oszczędza
@robertx: teoria a praktyka... wybor jest taki ze albo spisz na tej budowie i pracowales w budownictwie to sobie jakos ogarniesz temat. jak nie to wydasz na budowe wiecej niz deweloperowi a gwarancji roboty/faktur nie dostaniesz. i szukaj potem ekipy po budowach do poprawek...fakt jest tez taki ze co lepsze dzialki skupuja i dziela deweloperzy bo ich na to stac zeby kupic 30-50 arow + moga budowac na dzialkach mniejszych niz
@gryfik1989: Budowa domu to już moja przemyślana decyzja. Zdecydowana większość deweloperskich domów to lipa. Oczywiście da się znaleźć dobrze wykonane, duże wolnostojące budynki na sporej działce (np. Zielona Dolina w Mnikowie) - no ale za to trzeba sporo zapłacić.
y na rower i można trafić na działkę z ładnym widokiem. Przeglądam internetowe ogłoszenia - nic ciekawego w rozsądnych pieniądzach. Jak coś ciekawego się trafiało to zwykle w ciągu 2 dni spadało. Przez parę dni w lato zjeździłem na rowerze trochę okolic od Tomaszowic po Michałowice, klucząc uliczkami szukałem ogłoszeń i zaczepiałem ludzi. Niestety, jak coś znalazłem to potem nic z tego nie wychodziło - jak ludzie nie mają potrzeby sprzedać to
@Kreskowiak: 10a - ok. 200k, Węgrzce Wielkie. Plusy: bliziutko do A4, jeździ kolej podmiejska, jak się w końcu skończą remonty torów, to będziesz śmigać poniżej 30 minut na dworzec. Są Żabki, Groszki, jak chcesz to Kaufland na Ćwiklińskiej. Niedaleko masz puszczę Niepołomicką, równe, gminne drogi na trasy rowerowe. Spóźniłeś się pół roku, bo bym Ci taką właśnie działkę pogonił ;)