Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tryggvason: naprawdę bardzo fajnie wygląda. Zapiekałeśntak jak jest (zapewne wcześniej mocząc makaron) czy wszystko razem w blaszce a oddzielileś na dopieczenie (na chrupko) na koniec?
  • Odpowiedz
  • 0
@Keepor: niee, nic nei trzeba moczyć. Po prostu przekładasz suchymi plastrami makaronu kolejne warstwy sosu bolońskiego i beszamelu oraz na sam
koniec znów beszamel i ser potem zapiekasz. Ważne żeby makaron bul przykrywamy sosami wtedy podczas pieczenia normalnie zmięknie. Górna warstwa sera robi się taka trochę chrupiąca
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tryggvason: wege mięso + tofu. Kiedyś robiłem podobne a brak makaronu zastąpiłem plastrami grillowanej cukinii. Ale wersja powyżej (nie wytrzymie znowu obróciło) smakuje porządne 10/10. Wczoraj jak zobaczyłem Twój wpis to na szybko przygotowałem czerwony sos żeby dziś tylko beszamel ukręcić i zapiec. Dzięki za inspirację ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tryggvason: akurat to, które użyłem (z Lidla) to akurat na bazie pieczarek i wzbogacone białkami grochu soi i innych roślin, białko 18g/100 więc nawet spoko alternatywa. Plus było na jakiejś promce już nawet nie wiem czy przez termin, czy po prostu, ale jak za 5zł za 275g czyli lekko poniżej 20zl za kg to w sumie jak dla mnie bomba. Warto spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz