Wpis z mikrobloga

W związku z wczorajszym zwycięstwem Polki w #tenis i pokazaniu światu, że Polak (w tym przypadku Polka) potrafi, być może warto zacząć traktować ten zacny sport mniej po macoszemu oraz bardziej go propagować? Do tej pory kojarzył się on zresztą słusznie jako sport dla elit, zabawą dla bogatych i zajęciami dla dzieci bogatych rodziców. Powodem takiego stanu było zorganizowanie miejsca do treningu, koszt wyposażenia oraz odbywania zajęć ponieważ kortów jest bardzo ograniczona liczba, a osób korzystających z nich w tym samym momencie jest dużo mniej niż np. grających w gałę na orliku, czy kosza pod blokiem.

Być może warto było by zacząć budować osiedlowe korty w myśl strefy z maszynami do fitnessu, drążkami i "monkey bars" w parkach, czy osiedlowych boisk? Jakieś pomysły na to w jaki sposób może zostać to zrealizowane?

#sport #nauka #fitness #cwiczenia
P.....a - W związku z wczorajszym zwycięstwem Polki w #tenis i pokazaniu światu, że P...

źródło: comment_1602398118RErTFBb80hOxHkYzLF6s6x.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Phyrexia: już lepiej szkoły zaopatrywać w siatki i lotki do badmintona. Infrastruktura do grania w tenis istnieje.. Trudniej znaleźć miejsce do rzucania oszczepem, młotem niż do pogrania w tenisa.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: tak jak piszą, twój pomysł jest bez sensu. Równie dobrze można postulować o tor żużlowy w każdym powiecie bo mamy podwójnego mistrza świata. Tenis nawet w bogatych krajach jest relatywnie niszowy. Trzeba inwestować w ogólny rozwój sportowy młodzieży i edukację zdrowotną. Z tego że będzie 5 Polaków w topie tenisowym kraj nic nie zyska, z tego że będzie zdrowe społeczeństwo z dobrymi nawykami już tak.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Phyrexia: U mnie w mieście była kiedyś przy kortach taka ścianka, coś a'la squash na świeżym powietrzu bym powiedział.
Na zajęciach z w-f czasem tam chodziliśmy, bo to zaraz przy szkole było. Były to jedne z ciekawszych zajęć.
Niestety, korty (mimo, że były oblegane przez ludzi w różnym wieku) zlikwidowano i zbudowano świecącą pustakmi halę sportową.
Hala nie ma trybun, więc lokalna drużyna siatkarska z I Ligii i tak gra
  • Odpowiedz
Do tenisa oprócz kortu potrzebny jest drogi sprzęt, który trzeba często wymieniać/serwisować.


@r4do5: korty ogólnodostępne są od gry rekreacyjnej, a nie zawodowej. 300 zł jednorazowego wydatku to drogi sprzęt?
  • Odpowiedz
wyjnajecie kortu tenisowego na godzinę to kwoty rzędu 20 zł? Sport dla bogaczy? XD


@Da_R_ecky: gdzie masz kort za 20 zł na godzinę? xD Normalna cena to 40 zł i to tylko w lecie. Czyli 20 zł na łebka, przy czym z pół godziny trwa rozgrzewka, odbijanie sobie piłki. 2h to minimum żeby coś sensowego pograć. Czyli 40 zł na jedno wyjście. Faktycznie sport dla biedaków jak piłka nożna szmatą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: Bzdura z tym kojarzeniem sportu dla elit. Tak było w latach 90-00. Od dawna jest to sport finansowo dla kazdego.
Widać, że nie siedzisz w temacie.
Aktywny gracz here.
  • Odpowiedz
@Da_R_ecky: nigdzie nie kosztuje 20zl za godzinę, nawet w lato te ceny to około 50zl, a w zimę 70. Wiem, bo sam gram. Wyobraź sobie, że żeby uprawiać sport regularnie należy na taki kort chodzić co najmniej 2 razy na tydzień, a nie raz na miesiąc. Bądź co bądź to jednak trochę kosztuje, a chodzę zawsze na 1,5-2h (co prawda koszty dzielone są na pół). Teraz porównaj sobie tenisa do
  • Odpowiedz
To znalazłem pierwsze u siebie w okolicy ;) Jest drożej, jest też taniej - wiadomo

Ale to w takim razie ja też chcę mieć tańszy dostęp do gokartów, trackday, torów rallycrossowych. Chcę aby mój bombelek był jak Kajto, Kubica albo Kuba Przygoński. Niech państwo coś z tym zrobi!


@Da_R_ecky: dobra super - masz kort za 2 dyszki za godzinę, teraz dorzuć do tego dojazdy, koszt pracy trenera, sprzętu itp. uzbiera
  • Odpowiedz
@Phyrexia: jak ja wolę pić ćpać i się #!$%@?ć, to myślę o piciu ćpaniu i #!$%@?, a nie o budowaniu kortów tenisowych przy osiedlach. Mam ważniejsze rzeczy do roboty.
  • Odpowiedz
@Shajo: Ale ja wiem o tym, że uprawianie sportu choćby trochę profesjonalnie jest drogie. Za to pomysł przestawiania się na produkcję tenisistów bo Iga wygrała jest co najmniej durny.
  • Odpowiedz