Wpis z mikrobloga

W związku z wczorajszym zwycięstwem Polki w #tenis i pokazaniu światu, że Polak (w tym przypadku Polka) potrafi, być może warto zacząć traktować ten zacny sport mniej po macoszemu oraz bardziej go propagować? Do tej pory kojarzył się on zresztą słusznie jako sport dla elit, zabawą dla bogatych i zajęciami dla dzieci bogatych rodziców. Powodem takiego stanu było zorganizowanie miejsca do treningu, koszt wyposażenia oraz odbywania zajęć ponieważ kortów jest bardzo ograniczona liczba, a osób korzystających z nich w tym samym momencie jest dużo mniej niż np. grających w gałę na orliku, czy kosza pod blokiem.

Być może warto było by zacząć budować osiedlowe korty w myśl strefy z maszynami do fitnessu, drążkami i "monkey bars" w parkach, czy osiedlowych boisk? Jakieś pomysły na to w jaki sposób może zostać to zrealizowane?

#sport #nauka #fitness #cwiczenia
P.....a - W związku z wczorajszym zwycięstwem Polki w #tenis i pokazaniu światu, że P...

źródło: comment_1602398118RErTFBb80hOxHkYzLF6s6x.jpg

Pobierz
  • 91
@Phyrexia: w tym kraju to powinni pieniądze wydawać na drogi żeby nie wyglądały jak ser i na kolej by jeździła z prędkościami zachodnioeuropejskimi i dopiero potem inwestowac w fanaberie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: mogliby dużo więcej sportów rozpropagować. Poza piłką nożną kierowaną przez leśne dziadki, żużel i siatkówka się w PL jako tako trzymają. No i skoki narciarskie. Rugby, hokej, tenis, kurła szachy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: meh, tenis <<<< tenis stołowy, ja bym stawiał stoły w halach. 20zl paletka, 50gr piłeczka i się gra. Jest więcej osób i chcesz biegać? Można grać w karuzelę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
być może warto zacząć traktować ten zacny sport mniej po macoszemu oraz bardziej go propagować?


@Phyrexia: Nie. Zostawcie w spokoju elitarne sporty elitarnymi. Bo niedługo będzie tak madki z gówniakami będą biegały po polach golfowych...
@Phyrexia: No to buduj ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież nie ma zakazu. Jak masz pomysł na taki biznes, to droga wolna. Natomiast jak jeszcze grałem, to raczej nigdy problemu ze znalezieniem wolnego kortu nie miałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: ale grać w piłkę nożną na boisku, które się postawi i o nie nie dba. Gra od kilku do dwudziestu dzieciaków. Koszty żadne. A weź miej nieogarnięty kort. No i graja tylko dwie osoby.no cztery maks. Absolutnie nic do tenisa nie mam. Wg mnie powinno się promować każdy sport. Ale mamy recesję i powinniśmy promować to, co da więcej dobrego większej ilości osób. Typu siłownie zewnętrzne, boiska z losem siatkówka
petankę


@jelonek_rogacz: Jeszcze trzeba budować to co będzie siecieszyło popularnością. W takiej Fransji po zjedzeniu żabiego uda i zagyzieniu lazurem petanka jest w sam raz. U nas cieszy sie powodzeniem grzanie się po pyskach , piłka nożna , strzelnice ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phyrexia: u mnie prawie przy każdym "Orliku" jest boisko uniwersalne w tym kort tenisowy, wystarczy umówić się siatki i słupki są można pograć za darmo, wystarczy mieć własne rakiety i piłki, więc jakiś mit z tym brakiem dostępności. Miasto 40tys mieszkańców, 6 takich miejsc z nawierzchnią dywanową plus dwa korty osiedlowe asfaltowe (tu trzeba mieć dodatkowo swoją siatkę) i dwa ziemne klubu sportowego. Dodatkowo wiem o jednym prywatnym korcie tenisowym, go