Wpis z mikrobloga

Czy obecnie mapa do celów projektowych musi zawierać projekty przyłączy? Czy bez przyłącza wody można starać się o pozwolenie na budowę?
Na razie mam problem z przyłączem wody, więc będę wiercił studnię, a przyłącze będzie ogarniane w między-czasie. Chciałbym jednak tak szybko, jak to możliwe wystąpić o pozwolenie na budowę.

#architektura #geodezja #budownictwo #budowadomu
  • 9
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Jeżeli są uzgodnione na moment wykonywania mapy przez geodetę, to zawiera ;)
Natomiast jeżeli chodzi Ci o to, że chcesz stawiać domek a nie masz przyłącza na mapie, no to jest całkiem logiczne skoro jeszcze nie wystąpiłeś o pozwolenie na budowę. Dajesz projektantowi mapę i on projektuje całe zagospodarowanie terenu za jednym zamachem.
  • Odpowiedz
@ziomekz: Sprawa wygląda tak, że poprosiłem geodetę o wytyczenie mapy do celów projektowych. W między-czasie wysłałem wniosek o wydanie warunków przyłączenia wody do działki. Gmina wydała decyzję negatywną, ponieważ wszystkie wodociągi od głównej drogi wgłąb działek są prywatne i mam się dogadywać z sąsiadami. Geodeta jednak powiedział, że musi mieć informację, gdzie ta woda będzie przyłączona, a mi się śpieszy z pozwoleniem na budowę. I teraz pytanie - czy muszę mieć
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Czekaj czekaj. Działka jest pusta, nie ma na niej domku, tak? Geodeta sporządza mapę do celów projektowych pod budynek z przyłączami tak? Jeżeli tak, to nie rozumiem postępowania geodety, że chce na mapie pokazać coś, czego nie ma ani nie jest projektowane czy uzgodnione. Powinien zrobić mapę do celów projektowych działki tak jak jest w rzeczywistości, następnie projektant na tej mapie zaprojektować zagospodarowanie terenu. I na podstawie tego projektu będziesz
  • Odpowiedz
Czy obecnie mapa do celów projektowych musi zawierać projekty przyłączy?


@semperfidelis: tak. Nawet w losowym miejscu, potem zrobisz innym i inwentaryzacją powykonawczą wyprostujesz (choć można się na tym przejechać, więc lepiej choć mniej więcej wstawić tam, gdzie mają być).
  • Odpowiedz
@ziomekz: @semperfidelis: Podejrzewam, że geodecie mogło chodzić o to, że jeśli najbliższa sieć wodociągowa jest daleko, to on chciał wiedzieć gdzie mniej więcej będzie przyłącze robione, bo musi o tyle powiększyć zakres mapy, który dostaniesz (albo Twój architekt). Jeśli nie dostanie tej informacji to zrobi standardową mapę i jej zakres może nie sięgnąć najbliższej sieci wodnej i wtedy w ogóle nie będziesz mógł na takiej mapie narysować przyłącza i zostanie
  • Odpowiedz
@DanekRBI: No tak, ale sam autor pisze, że musi się dogadywać z sąsiadami, a nie jednym konkretnym, do którego będzie się wpinał z wodą więc rozumuję, że sam jeszcze nie wie z którym konkretnie, a i który pozwoli na włączenie do niego. Więc geodeta musiałby powiększać zakres o ileśtam działek, skoro projektant nie ma jeszcze tej mapy a więc nie wie w którym miejscu przyłączyć, tak samo jak autor, który też
  • Odpowiedz
@ziomekz: Doskonale to rozumiem z punktu widzenia geodety. Z punktu widzenia architekta już nie, bo jeśli on nie dostanie mapy na której będzie najblizszy wodociąg to nie będzie mógł załatwić potrzebnych pozwoleń i zgód bo nie będzie wiedział w ogóle po jakich działkach mógłby poprowadzić to przyłącze. Moim zdaniem należałoby sprawić aby to geodeta dogadał się z architektem tak aby inwestor dostał to co potrzebuje czyli przyłącze wody. Ja się nie
  • Odpowiedz