Wpis z mikrobloga

Niedawno odebrane pierwsze moto, pierwszy 1000km pyknął i pomimo słabej pogody wciąż mam ochotę codziennie wyskoczyć sobie chociaż na 40 minutek po mieście. Zakręty z dużą ostrożnością gdy jest 12 stopni, szczególnie jak widzę, że już wilgoć siada. Mało jednak widzę innych motocyklistów.

Poza zakrętami i znakami poziomymi jak bardzo powinienem na siebie uważać? Mam zbyt małe doświadczenie, żeby wiedzieć czy ostrożna jazda jest OK czy to jednak już zbyt zła pogoda, żeby nawet wkoło komina ostrożnie się przejechać.

Poza tym wciąż odwiedzam placyk manewrowy na Baraniaka w Poznaniu wieczorem i super ostrożnie tam nie jeżdżę. Przyczepność wydaje się OK, opony odrobinę się rozgrzeją po chwili. Mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać jak dobrze ochronią motocykl gmole.

#motocykle
  • 10
@Szawagier: mam ABS. Powinienem wspomnieć, że to jest BMW g310r, więc nie za dużo mocy i w miarę lekki. Nie planuję też w deszczu, raczej jak widzę np. 10-12 stopni w ciągu dnia, żeby chociaż na moment się przejechać jeśli nie pada ani nie padało i jezdnia jest sucha
@Cyklosporyba: ronda bardzo często są wyślizgane i brudne tak jak wyżej Pan Gixaar pisze.
Sam się na rondzie raz wywaliłem + raz mi uciekł przód (bo "ćwiczyłem" schodzenie jak najniżej do kolana), ale udało się wtedy uratować.
I nie hamuj na oleju bo ja tak dwie łapy połamałem xD
@prostynick: aktualne warunki są jeszcze całkiem w porządku do takiej normalnej jazdy, która nie wymaga nadmiernej ostrożności, ale też nie warto już bardzo szaleć (liście na drodze, wilgoć). Dla mnie gorsza od niskiej temperatury jest właśnie wilgoć. Nie wiem jak twoje gmole, ale moje chronią bardzo dobrze ( ͡ ͜ʖ ͡)
@certuz: jeszcze nie testowałem :) czekam wciąż na zamówione crash pady na ośki. Jak wyjeżdżałem wieczorem 22-23 się przejechać przy 13 stopniach to widać było, że jezdnia świeci, więc ostrożniej. Teraz taka temperatura jest w dzień, więc wieczorem już nie planuję. Raczej planuję w dzień jak będzie właśnie też ok. 13 stopni. W nocy łatwiej tę wilgoć widać choć z drugiej strony w dzień raczej przy takiej temperaturze wilgoć nie siada