Wpis z mikrobloga

Właśnie wysiadłem z pociągu Intercity. Wagony bez przedziałów. Przede mną siedział jegomość który coś grzebał w telefonie. Po kilku godzinach jazdy wyjął z plecaka PIWO w butelce, po cichu otworzył i zaczął pić... Wiecie co zrobilem?

A GÓWNO! xD w pociągu nie #!$%@?ło jak w starej melinie, chłop sobie siedział, zaglądał przez okno i pił piwo w spokoju, nikt mu zlego słowa nie powiedział i teraz pewnie już w domu śpi zadowolony

#kolej #rigcz #piwo #pociagi #takbylo
  • 64
@grz_strupek rano około 7mej jak przechodzę przez park widzę na ławeczkach i idących samotnych ludzi z pracy albo do pracy. Piwko przed robotą albo po robocie. Smutny widok
@bachus: w czym jest gorsze piwo rano, niż wieczorem?

Jeśli ktoś wali od rana do wieczora, albo codziennie to jest problem, ale czasami (jak wiem że cały dzień nie mam nic szczególnego zaplanowanego) w sobotę/niedziele wypiję sobie piwo rano i to by było na tyle. Po prostu czasami mam ochotę wypić. Nie uważam się za alkoholika, bo piję raczej rzadko. A skoro mam ochotę na smak piwa, to czemu mam czekać
@bachus ostatnio w Rzeszów w parku koło rynku widziałem około 40 żuli w jednym miejscu, mieli może jakiś festiwal. Nie twierdzę, że są to wesołe widoki, i tu już zasada "żyj i daj żyć innym" nie obowiązuje, trzeba dzwonić na bagiety i rozgonić.
@edgar_k: zgaduję, że masz alkoholika w rodzinie skoro dla Ciebie albo nie pije się wogóle albo jest się uzależnionym? I nie wysmiewam Cię tutaj tylko pytam poważnie.


@Czachaaa: Pudło.
Po prostu uważam ze używanie alkoholu jako sposobu na spędzanie czasu zwłaszcza w samotności jest oznaka uzależnienia.
Absolutnie nie mam nic przeciwko alkoholowi jako takiemu - ale w odpowiednich miejscach i odpowiednik czasie, jak ze wszystkim.
@grz_strupek: w sumie słyszę tyle złego co o sobie mówimy jacy to jesteśmy alkoholicy i jak bardzo jesteśmy zaściankowi, ale wszyscy co tak mówią powinni wyjechać na dłużej do innych krajów. Posłuchać co zwykli ludzie w tych krajach mówią o sobie samych na wzajem.

Wtedy otwierają się trochę oczy, ze w całe nie jest tak ze jesteśmy alkoholikami czy „gdzie Polaków dwóch tam trzy opinie”.

Ot taki prosty przykład normalne było
uzależnienie to smutna rzecz i szkoda ze tak celebrowana w Polsce, ze walenie piwska urasta do rangi wolności XD


@edgar_k: za granicą piwo, czy wino to normalny napój do posiłku, a tu znowu jakieś wylewanie kompleksów. Gość napił się piwa po kilku godzinach jazdy, a tu typy piszą o alkoholiźmie i jakieś inne wysrywy. Naprawdę aż tu rozwijać te konwersacje i czytać.
@edgar_k: „ok, cofamy koncesje na sprzedawanie alkoholu. Edgar powiedział, ze to złe” ;)


Wiesz przecież, ze to ze Ty tam uważasz nie oznacza, ze tak rzeczywiście jest. Nie możesz zakazywać ludziom spędzać czas tak jak sobie tego chcą póki nie robią ci krzywdy.

@antslom: A Ty poczuwasz się władny mówić mi co mogę a czego nie mogę myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zreszta nigdzie nie wspominałem
uzależnienie to smutna rzecz i szkoda ze tak celebrowana w Polsce, ze walenie piwska urasta do rangi wolności XD


@edgar_k: za granicą piwo, czy wino to normalny napój do posiłku, a tu znowu jakieś wylewanie kompleksów. Gość napił się piwa po kilku godzinach jazdy, a tu typy piszą o alkoholiźmie i jakieś inne wysrywy. Naprawdę aż tu rozwijać te konwersacje i czytać.

@klcn123: Mmm, klasyka, jak za granica coś robią