Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@tomasztomasz1234: ale wiesz że takie porównanie jest z dupy? Porownujesz dwie gospodarki, których charakterystyka i udzial źródeł PKB jest różna.

Dla uproszczenia. Masz dwa panstwa. Załóż że oba nie mają żadnych kontaktów z sąsiadami. W jednym państwie udział przemysłu w pbk to 90%, a 10% to usługi. W drugim 40% przemysł i 60% usług. Oba decydują się na wprowadzenie ograniczeń, ze względu na wirusa. Którego z państw PKB spadnie bardziej? Rozumiesz
@SolarisYob: @Fioletoffylck: To jest najlepsze - przez nadmierne restrykcje, sprawili, że ludzie buntując się przeciw rządowi, buntowali się przeciw wszystkim późniejszym decyzjom.
Stąd celowe ryzykowanie, olewanie wszelkich, nawet rozsądnych zaleceń itd. Maseczki z (być może) przydatnego w walce z pandemią sprzętu, stały się symbolem kwietniowego zamordystycznego ucisku.
Więc co robi rząd, gdy wszystko się #!$%@??
Wraca do zamordyzmu i #!$%@? ludziom, czyli taktyki, która sprawiła, że teraz jest tak, a
@Fioletoffylck: Pół roku temu byłem zadowolony z działań rządu, liczyłem na ewolucję działań i przepisów, aby realizowana była ta droga, którą początkowo obraliśmy. Niestety kilka dni temu zauważyłem, że tym razem zadziałano zbyt późno, nie uratujemy niczego, tylko przesunęliśmy tę sytuację o pół roku. Dramat, skandal, debilizm. Ale nie jestem rozczarowany, bo nie jestem zaskoczony. Trzeba #!$%@?ć z tego chorego kraju.
Dokładnego wyniku nie poznasz ale trend jest oczywisty - mniej ograniczeń, mniej #!$%@? gospodarka.


@Dakkar: W dupie byłeś i gówno widziałeś. Masz kurna zamknięte kina? Nie masz. Masz najazd i zajęte wszystkie seanse? Nie masz. Kina zarabiają czy tracą jak mają 10% sali zajęte a muszą opłacić koszty utrzymania sal, pensje bez względu na ilość widzów?
To jest najlepsze - przez nadmierne restrykcje, sprawili, że ludzie buntując się przeciw rządowi, buntowali się przeciw wszystkim późniejszym decyzjom.

Stąd celowe ryzykowanie, olewanie wszelkich, nawet rozsądnych zaleceń itd. Maseczki z (być może) przydatnego w walce z pandemią sprzętu, stały się symbolem kwietniowego zamordystycznego ucisku.

Więc co robi rząd, gdy wszystko się #!$%@??

Wraca do zamordyzmu i #!$%@? ludziom, czyli taktyki, która sprawiła, że teraz jest tak, a nie inaczej.


@Pantokrator: