Wpis z mikrobloga

Mirki i mierableki, potrzebuję rady... Niby absurdalna sytuacja aczkolwiek zdarza się już kolejny raz. Pracuję jako kelnerka, w dużym mieście, ekipa jest bardzo w porządku, szef również, można się z nim spokojnie dogadać. Natomiast w kwestii wynagrodzenia (mam płacone dniówki, jemu jest tak wygodniej a ja nie mam problemów z oszczędzaniem więc przystałam na te propozycje) jest już gorzej. Codziennie ucina mi albo to pół godziny albo godzine, po prostu płaci mi raz 13 złoty, raz 6 złoty mniej. Codziennie się o to upominam, wtedy sprawdza grafik i faktycznie wypłaca mi te pieniążki, ale przy tym bardzo głośno komentuje w stylu : "Boże, czy ty musisz być taka dokładna" lub "Jakby ci robiło różnice to 6 złoty". Inni nie mają z nim takich problemów tylko ja... Nieraz sprawdzam to dopiero w domu, i wtedy odzywam się do niego prywatnie przez messengera, i mówię że dziś zapomnial mi zapłacić i w odpowiedzi dostaje zazwyczaj to samo...
#zalesie #januszex #pracbaza #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_1602151323Lu9eqMJv6OwK3QrDDs77eH.jpg
  • 232
@Babojadek: w poprzedniej robocie jako że zacząłem jakoś w połowie miesiąca to zapytałem szefa jak się rozliczamy i ten mi wyjechał że najpierw pogadajmy o tym co zostało zrobione i co jeszcze ma zostać.

Jak pracodawca probuje zaszczepić pracownikowi jakiś wstyd upominania się o jego pieniądze to jest to patologia

Po wypłacie rzuciłem wypowiedzenie, miałem 100 innych powodów ale ten miał spore znaczenie.
@Babojadek: Współczuje i tez uważam, ze powinnaś poszukać innej pracy. Nie wiem czy masz czas, skoro pracujesz po 10 godzin, ale ja bym robił szkolenia. Nawet w magazynie dostaniesz więcej :( W jakim regionie mieszkasz?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Babojadek: kurde...13h na godzinę i jeszcze użeranie się z typem. Ja bym odszedł, ewentualnie pogadał z nim w cztery oczy. Nie wiem dlaczego wyzbyłaś się szacunku do samej siebie. Musisz po prostu zacząć się szanować wtedy inni też będą to robić.
@Babojadek: Mialam kiedys podobnie. Po upomnieniu sie kolejny raz byla dziwna atmosfera, albo jakies wykrecanie sie, ze dzis mialo byc mniej (placone w zaleznosci np od komunii/urodzin/itd odbywajacych sie w lokalu). Pewnego dnia po prostu przestali sie odzywac (dorabialam tam dorywczo w weekendy) ¯_(ツ)_/¯
Polecam szukac pracy w innym miejscu i uciekac w podskokach :)
ekipa jest bardzo w porządku, szef również

Codziennie ucina mi albo to pół godziny albo godzine, po prostu płaci mi raz 13 złoty, raz 6 złoty mniej.


@Babojadek: I ta pasywno agresywna odpowiedz. Jestes robakiem, nawet nie wiesz kiedy gosc ci pluje w twarz. Bardzo dobry z ciebie niewolnik, jeszcze chwalisz swojego pana. Ja #!$%@?....
@delirium_memes: No, mądry jesteś xD

1. Racja, w sumie błędnie założyłem, że opka jest poniżej 26 r.ż. ale nie chce mi się wierzyć, że jest inaczej.
2. Na pewno ma umowę o pracę xD Ja #!$%@? jak wy coś czasem zarzucicie to aż mnie skręca, że jesteście tacy naiwnie głupi
3. Nie wiem co ty policzyłeś w tym spoilerze, ale 1920 to kwota netto na umowie o prace w roku 2017.
@delirium_memes a faktycznie ( ͡º ͜ʖ͡º) nie pracuje na umowie o pracę, może dlatego nie wiem

Niemniej jednak jestem niemal pewny, że opka pracuje na umowie zlecenie i jest poniżej 26 r ż, więc powinna mieć 17