Wpis z mikrobloga

#poczta #pocztapolska #pieniadze #finanse

Mireczki, jak aktualnie wygląda przelew/przekaz pocztowy na czyjeś konto? Kiedyś były druki, które się wypełniało i zanosiło, płaciło, adresat za kilka dni dostawał przelew. Wiem, że teraz już tych druków nie ma tylko w placówce podaje się dane na które ma być zlecony przelew. Poczta te dane jakoś weryfikuje np. dane z dowodu osobistego itp. ?
  • 3
@j3th nie, na starym druku ci też przyjmą jak go skądś wykopiesz, a danych chyba nie dyktujesz tylko jakieś książeczki z druczkami za kilka złotych wciskają z tego co widziałem jakiś czas temu jakąś emerytkę co opłaty robiła
@Matti92: Dokładnie - wciskanie książeczki za 3 PLN + długopis za kilka, bo wie Pan, koronawirus xD + 3,50 PLN za przelew.

Byłem w Wydziale Komunikacji wymienić dowód rejestracyjny, bo skończyło mi się miejsce na pieczątki, w wydziale koronaprocedury i Pani że spoko ale ich kasa jest nieczynna i muszę lecieć zrobić przelew na poczcie (apka bankowa jest be, bo nie ma potwierdzenia drukowanego od ręki xd). Na poczcie zrobienie tego