Wpis z mikrobloga

Pierwotnie planowano, że bilet 20-minutowy, który kosztuje teraz 3,40 zł, zostanie zamieniony na 10-minutowy za 3 złote. Urzędnicy wycofali się jednak z tego pomysłu. W nowej propozycji nie ma już biletu 10-minutowego, ten na 20 minut miałby pozostać, ale kosztowałby 4 zł, natomiast ulgowy 2.
Bilet 50-minutowy za 4,60 zł miał zostać zastąpiony godzinnym za 6 zł. W kolejnej urzędniczej propozycji nowa cena jeszcze została podniesiona: do 6,60 zł.

Za 6,60 to na pewno ludzie skorzystają...
https://gazetakrakowska.pl/krakow-podwyzka-cen-biletow-na-komunikacje-miejska-sa-nowe-propozycje-radni-zapowiadaja-poprawki/ar/c1-15219358

#krakow
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szwe: tak sobie przeliczyłem, jadąc autem w pojedynkę za tę kwotę spokojnie da się przejechać całe miasto z zachodu na wschód i wrócić... Na pewno ta podwyżka zachęci do korzystania z KMK tych, którzy nie korzystają z tego na co dzień.
  • Odpowiedz
@goferek: No ile wynosi taki koszt? Nie wiem jakie auto jest oszczędne. Elektryczne? Jakie godziny? Jaka trasa? Bo chyba p--------z głupoty, byleby się spuścić na wykopie, bo lepszych zajęć nie masz. Słucham, jakie auto, jaki dystans, jakie godziny i jaka pora roku. Czekam na wyliczenia albo przyznaj ze p--------z głupoty żeby tylko napisac
  • Odpowiedz
@goferek: tak myślałem. Za c---a nie wyjdzie taniej ale musisz starać się zdobyć poklask randomow z neta. Co z Tobą jest nie tak? Przecież masz wyliczone to pamiętasz co liczyłeś. No wezze wklej te obliczenia
  • Odpowiedz
@skorpion666: 0.25 * 6.2 litrów * 4.44 zł / litr = 6.882 zł.

0.25 - bo mówimy o 25 kilometrach
6.2 litrów na 100km - spalanie benzyny w małym, tanim aucie miejskim (wziąłem Peugeota 106).
4.44 - aktualna średnia cena benzyny w Polsce

Przy dieslu, albo instalacji LPG będzie taniej, nawet w większym aucie. Komfort jazdy nawet taką pierdziawką jak stara 106 będzie większy niż w tramwaju z menelami, i
  • Odpowiedz