Wpis z mikrobloga

Mireczki prośba o poradę bo zgłupiałem.
Moja ciotka wynajmuje mieszkanie jakiemuś typowi i gość nagle postanowił, że dobra wystarczy tego płacenia czynszu xd
Mało tego skończyła mu się umowa najmu, więc bez umowy siedzi na mieszkaniu. Ciotka opowiada, że niby prawo nie pozwala go usunąć. Że żeby cokolwiek zrobić to trzeba mu zapewnić inne lokum (i jeszcze hit - on musi się zgodzić na to inne lokum). Nie chce mi się wierzyć, że nie da się kogoś normalnie na bruk wywalić - jak to jest? A jeżeli faktycznie prawo chroni takiego jełopa to co radzicie? Komornik na jego długi (nie wiem czy ma jakiekolwiek mienie itd.)? Na moją propozycję może ślusarz i zmiana zamków to padło, że a) ma dużego psa w mieszkaniu b) byłby to jawny akt wysiedlenia go więc wracamy do tego, że prawo nie pozwala itd.

#mieszkanie #wynajem #prawo #lokatorzy
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DominoB: jesli wynajmuje całe mieszkanie top lipa, ale jeśli np dwa pokoje to można legalnie mu kogos dokoptowac. Nie bedzie chciał wpuscic, ale wejdziesz w asyscie policji z nowym zapijaczonym i smierdzacym lokatorem
  • Odpowiedz
@DominoB: ja bym wzial paru kolegow i normalnie wszedl do mieszkania "wynajmujac je" czasem z p--------a patologia trzeba rozmawiac w ich jezyku...
  • Odpowiedz
@ttbt: No właśnie zastanawiam się czy to nie jedyne rozwiązanie. Bo typ co zrobi, pójdzie na policję, że go z mieszkania w którym przebywał (nie ma umowy) i nie płacił od x miesięcy wywalili. W ogóle jak to brzmi.
  • Odpowiedz
@DominoB: pamietaj, ze wmomencie zgloszenia na psiaki juz wszytko idzie oficjalnie i sprawa jest pod lupa. Możecie mu spuszczać powietrze z opon, podpalić auto, albo pobic to może sobie pojdzie
  • Odpowiedz
A jeszcze jeden temat był, że niby można go wywalić jak zapewni mu się inne lokum. Niby matka tego patusa chce go przygarnąć - ale że patus nie chce. Czy faktycznie on musi się zgodzić na inne lokum? To już nie wystarczy, że jest inne zapewnione?
  • Odpowiedz
@katius: czy ja mowie o publikowaniu tego? a po drugie jakie dowody? no wsprowadzilem sie z kolegami do mieszkania na wynajem i co? XD dostaniemy 25 lat czy 100zl grzywny?
  • Odpowiedz
Mało tego skończyła mu się umowa najmu


@DominoB: upłynął okres obowiązywania umowy zawartej na czas określony czy została wypowiedziana? Trzeba najpierw ustalić czy skutecznie zostało dokonane wypowiedzenie. Jak jesteś pewny co do skutecznego rozwiązania umowy (czy to wobec upływu jej terminu czy prawidłowego jej wypowiedzenia) to pozostaje pozew o eksmisje z legalnych sposobów.
  • Odpowiedz