Wpis z mikrobloga

#tauron #prad
Kończy mi się umowa na prąd z Tauronem. Mega podwyżki są i wciskanie usług, upadli na głowę wg mnie z tymi aktualnymi ofertami, podwyżka opłaty handlowej o ponad 100% przy najbiedniejszej ofercie. Ktoś wiele jak często zmieniają się ceny na tej ich białej liście, czyli standardowe ceny za prąd bez ich śmiesznych ofert? Przecież nie będę płacił 18zł miesięcznie opłaty handlowej za informatyka albo serwisanta prądu zeby mieć jakaś zniżkę 5% czy gwarancję ceny. Doradzicie co zrobić? Opłata handlowa przez te kilka lat była przy podobnej ofercie 7,98zł... Zrezygnować z oferty i lecieć na cenie zmiennej prądu i umowa nieokreślona, bez ich tych śmiesznych usług? I jak nagle za rok przyjdzie podwyżka jakas spora podpisać umowe jakąś ?
  • 8
@elena-mary: jak osobiście byłem i powiedziałem, że nie chce serwisanta to wcisnęli mi inną taryfę (jakiś ekologiczny prąd) nie informując mnie o tym, później w domu to spostrzegłem, najlepiej wydrukować sobie z strony wniosek zmiany umowy, wypełnić i podpisać i po dostarczeniu wziąć potwierdzenie kopii co się wypełniło dla pewności, problemów wtedy nie powinno być
@excelfinance Nie wiem jak teraz to wygląda, ale w takim wypadku będzie chyba nowa umowa. Najlepiej przy takim przepisaniu udać się do BOKu i powiedzieć, że chce się Taryfę Sprzedawcy, czyli najzwyklejsze G11, a nie żaden Cennik z dodatkowymi usługami. Tauron jest na tyle sprytny, że nawet jeśli ktoś ma osobny licznik na garaż to potrafią tam wciskać informatyka, hydraulika i inne bdzety XD